Реколекції на тему:
ЖИТТЯ ЯК ПОКЛИКАННЯ

Коли запитуємо сьогодні молоду людину, для чого вона живе, дуже рідко почуємо більш-менш зрозумілу відповідь. І молоді, і старші часто відповідають «заштампованими» виразами про те, що ми «маємо», «мусимо», що нам «потрібно». Коли ж запитати: «для чого особисто ТИ живеш», бесіда нерідко заходить у глухий кут. Не кожен може сформулювати зміст свого життя, тобто висловити те, задля чого він живе.

Реколекції

Такою була тема реколекцій для хлопців віком від 15 років, які відбулися 4-7 вересня 2010 р. у м. Шепетівка в парафії Воздвиження Святого Хреста. Участь у реколекціях взяли сім молодих людей з таких місцевостей,як м. Шаргород та с. Козятин Вінницької обл, м. Баранівка Житомирської обл, смт. Гусятин Тернопільської обл. Теми конференцій, що були проголошені під час реколекцій, стосувалися покликання в загальному, покликання до подружнього життя, священства, богопосвяченого життя, життя у самотності. Окрім того, мала місце також праця в групі на тему «що таке покликання». На закінчення праці в групі учасники зустрічі поділилися своїми роздумами та спостереженнями.

Висновки, які були представлені, виявилися надзвичайно цікавими, на підставі чого можна ствердити, що молодь цікавить її майбутнє, місце у цьому житті, як відчути до чого ти покликанний, усвідомлюючи, що покликання - це план Бога на моє земне життя, виконання якого допровадить мене до життя вічного. Ось деякі висновки праці у групі: «Жити покликанням – це пам’ятати про Того, хто тебе покликав і пам’ятати ціль, до якої ти покликаний. У покликанні завжди є вибір: сказати “Так”, або “Ні”. У покликанні зажди є Той, хто кличе і чекає, і той, хто дає відповідь. Відповідь – це думка, слово, поведінка, це спосіб життя. Це твоє теперішнє і твоє майбутнє».

Реколекції

Також учасники реколекцій брали активну участь у житті парафії, щоденно разом з вірними були на Службі Божій, адорації Пресвятих Дарів, зустрічалися з молоддю, допомагали у підготовці до храмового свята у с. Цмівка в Свято Преображення Господнього. Мали місце також індивідуальні зустрічі із священником, котрий проголошував реколекції. - з братом Олександром І, звичайно, окрім поживи духовної, у плані дня знайшлося місце на спортивні ігри, що викликало захоплення у хлопців і, як наслідок, усі учасники активно демонстрували своє вміння та здібності гри у м’яч.

То ж для чого живе людина, що це таке, — «життя», і звідки воно береться?... Коли повернемося до появи на землі першої людини, то побачимо, що вирішальну роль у творенні життя відіграє Бог: «Тоді Господь Бог утворив чоловіка з земного пороху та вдихнув йому в ніздрі віддих життя, і чоловік став живою істотою» (Бут 2:7). Тобто Адам отримав своє життя безпосередньо від Бога, Котрий вдихнув у нього віддих Свого життя.

Покликання

Іншими словами, Бог покликав людину до життя, тобто покликав від «небуття» до «буття», вдихнувши в Адама віддих життя, Бог покликав його до участі у житті, яким жив сам Бог. Отже, наше життя — це дар нам від Бога, це запрошення до участі у Божому житті, це покликання жити «повнотою життя», про яку пригадує нам Христос.

Покликання – це як полум’я свічки, яке горить, вказуючи на життя. Воно час від часу хитається у різні сторони, даючи знати про вплив зі сторони. Це полум’я час від часу втрачає світло, свою яскравість і теплоту. Світить добре лише тоді, коли полум’я скероване угору, у височінь. Саме так настає спокій, саме так приходить рівновага, саме так настає впевненість та зрілість. Настає Ясність і з’являється тиха радість: звершилось…

Загасло полум’я. Димка піднялась вгору… туди, де стреміло полум’я. Зникло полум’я, зникла хвиля диму. Покликання звершилось у повноті. Відповідь дана.

бр. Олександр Анатолій Лукащук ofm

 

З'їзд міністрантів

З'їзд міністрантів

Осередок благодійної організації Карітас в Зарічанах біля Житомира вже кілька років збирає в собі різні групи, приймає зібрання та зустрічі. Дуже часто використовує осередок і наша Провінція Менших Братів в Україні. Так і недавно тут пройшов з'їзд міністрантів парафій, в яких працюють брати францисканці. Приїхало 32 міністрантів з таких парафій: Шаргород, Баранівка, Полонне, Судова Вишня, Городківка, Житомир. З 7 по 10 травня хлопці присвячували свій час на молитву, духовні розважання, практичні уроки з літургіки та на відпочинок. Помічники священиків при вівтарі вчились, як правильно приготовити Літургію, служити біля вівтаря. Дякуючи їхній допомозі Літургії стають гарними і всі вірні можуть вповні черпати з багатств Божої благодаті. Два рази в день вони під пильним оком брата Патрика вивчали нові терміни, готували літургійні шати служителів, практикувались в тих завданнях, які виконують підчас Меси. В неділю вся група взяла участь в парафіяльній Службі Божій в храмі святого Йоана з Дуклі в Житомирі.

Футбол

У вільний час особливо до вподоби припала всім гра — футбол. Як і минулого року, був розіграний кубок футбольної першості поміж парафіями. Після затятої боротьби (не  бракувало і травм) у фінал вийшли переможці минулорічних змагань — Шаргород та дружина Судової Вишні, які, з браку власних гравців, «закупили» кілька легіонерів з інших парафій. Гра дружин була гідна фіналу. У рівній боротьбі, за кілька хвилин до кінця, схилила терези перемоги на свою сторону дружина з Судової Вишні. Саме вони стали володарями кубку. Відразу після фіналу міністранти повернулися до своїх домівок, збагачені новими знаннями, враженнями та знайомствами.

Хочу подякувати всім настоятелям парафій, які не були байдужими до ініціативи та приклали зусилля, аби їхні хлопці змогли взяти участь у з'їзді. Також дякую п. Миколі Скримінському за підтримку в організації та проведенні заходу. Спільна молитва міністрантів, котрі щоденно молилися за добродіїв, нехай випросить всім так необхідне Боже благословення.

бр.Патрик

Переглянути більше фото >>> 

Реколекції для кандидатів