ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

03.02. Святий Блажей з Себасти

Бібліотека, Святі та блаженні
Святий Блажей з Себасти

Святий Блажей з Себасти

Як сама особистість, так і все життя святого Блажея окутано різними легендами. Живий культ повз сторіччя, який з’явився і на Сході і на Заході, свідчить про історичність його постаті і мученицьку смерть. Прийнято вважати, що святий Блажей з’явився на світ в Кесарії Каппадокійській (нині територія Туреччини).

Спочатку працював лікарем, однак згодом відмовився від своєї професії і подався в пустелю, аби там бути ближче до Бога через молитву і покуту. Після смерті єпископа Себасти в Вірменії (ніні Сівас Туреччина), як місцеве духовенство, так і світський люд, звернули увагу на святого Блажея, вибравши його своїм пастором.

В той час на Сході правив римський імператор Люцій (306-323), який прагнув знищити християнство. Тому він і розпалив криваве переслідування на християн. Святий Блажей укрився в одній із гірських печер і звідти керував своєю паствою. Але про місце знаходження святого Блажея стало відомо владі і його було кинуто до в’язниці, де він зміцнював духом своїх одновірців.
В ув’язненні також оздоровив в чудовий спосіб сина однієї жінки, якому остюк пробив горло і це загрожувало хлопцю удушенням. Коли не допомогли марні умовляння і погрози для ув’язненого святого Блажея, зважаючи на його незламність і віру його було піддано жорстоким тортурам і наприкінці розрубано незламного епіскопа мечем.

Популярність святого проявлялася в народних звичаях.

Люд бачив у святому Блажеї опікуна домашніх тварин, шанує його як захисника від хвороб горла і кровотеч. Як свого патрона  святого Блажея вважають каменярі.
Святий Блажей є також патроном міста Дубровнік в Хорватії.
В іконографії святий Блажей представлений, як єпископ, що благословляє.
Його атрибутами є олень, посох, птаха з поживою в дзьобі, дві схрещені свічки, скребло – знаряддя тортур.

Католицька Церква спомин літургійний святого відзначає 3 лютого.

Джерело – http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82a%C5%BCej_z_Sebasty


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)