ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

Братерська зустріч Францисканців

provincia

З 4 по 8 вересня 2017 року в осередку благодійної організації “Caritas-Spes” у Зарічанах що на Житомирщині, відбулася братерська зустріч Францисканців з Провінції Св. Архангела Михаїла. Брати живуть у різних частинах Україні і поза її межами, тому не часто збираються разом майже усім складом, тому такі зустрічі дуже потрібні францисканцям для того, щоб зустрітися разом і пережити цей час у братерській спільноті.

 

 

 


Особливим гостем цьогорічної зустрічі був Генеральний Міністр Ордену бр. Майкл Перрі та Генеральний Дефінітор бр. Іван Сезар.

Перших два дні зустрічі були присвячені роздумам над францисканською тотожністю братів та застосуванням монаших норм життя в актуальних специфіках Українського душпастирства.

У вівторок, 5 вересня, Брати разом Генеральним Міністром відслужили Святу Месу у храмі Святого Йоана з Дуклі в Житомирі. Цінною також була присутність вірних, до яких францисканська харизма посилає Братів Менших проголошувати Радість Євангелія.

Кожного дня під час зустрічі братам товаришувала спільна молитва та Свята Меса, яка освячувала кожен день.

Під час зустрічі був час для інтелектуальної формації, для проведення котрої були запрошені кс. др Павло Басістий і кс. Др Андрій Бачинський, спеціалісти з канонічного права. Вони приготували різні конференції на актуальні теми сьогодення та дали можливість для живої дискусії.

Уже твориться традиція, що в останній день зустрічі брати відвідують Сантуарій у Бердичеві. Прибігаючи під Покров Матері Божої, брати випрошували потрібні благодаті на майбутнє життя провінції та дякували за отримані.

Цього року бр. Доброслав Копистеринський, бр. Милослав Горай та бр. Святослав Сиворинський святкували ювілей 25- ти річчя від перших обітів. Ювіляри очолили Святу Месу перед іконою Матері Божої та дякували Богу, Богородиці та братам за покликання та за прожиті роки в Ордені Святого Франциска Ассізького.

Під час цієї Служби Божої брати на часових обітницях на руки Провінціального Міністра брата Даниїла Ботвіни відновили свої чернечі обіти в Ордені Братів Менших, виражаючи цим самим готовність продовжувати наслідувати Ісуса Христа за прикладом  Св. Франциска з Ассізі.

Завдяки таким зустрічам Брати Францисканці кожного року спільно відновлюють своє братерське життя.


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)