ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

«Франциск з Ассізі та його шлях до святості»

provincia

Морозна погода та надзвичайно прекрасні засніжені Карпати стали найвідповіднішим місцем для пережиття щорічних реколекцій для братів францисканців з Провінції святого Михаїла Архангела в Україні. Брати мали змогу духовно відновитися, споглядаючи на красу гір та роздумуючи на величністю Творця, на зразок св. Франциска з Ассізі – засновника Ордену Братів Менших.

Духовним провідником в роздумах братів став бр. Вєслав Блок OFM Cap – спеціаліст з теології духовності та історії францисканізму, професор Папського Університету «Antonianum»в м. Рим (Італія). Головна тема реколекцій: «Франциск з Ассізі та його шлях до святості». В основі висвітлення теми роздумів, брат реколекціоніст поставив Листи святого Франциска з Ассізі та адорацію Папи Римського Франциска «Радійте і веселіться» (GaudeteetExsultate).

Впродовж 5 днів брати могли, принаймні частково, пройти шлях до святості та розуміння Божих Тайн засновником свого Ордену – св. Франциском з Ассізі. Ми зрозуміли, що завдяки міцній вірі, прекрасній богословській інтуїції та послуху Святій Римській Церкві наш Патріарх зумів осягнути те, чого прагнув цілим серцем – уподібнитись до Розп’ятого Христа. Брат реколекціоніст звернув увагу братів на те, що духовний розвиток св. Франциска не був лише хвилинним вибухом, але – досить тривалим процесом. Аналізуючи тексти Серафимського Отця на початку свого покликання, ми побачили, що його розуміння Бога було досить простим (свідчить про це молитва перед хрестом в храмі SanDamiano), але згодом все кардинально змінюється.

Святий Франциск завдяки своїй духовній інтуїції зміг побачити в особі Пресвятої Діви Марії приклад святості. В своїх творах вшановує Марію, котру називає дочкою і слугинею Отця Небесного, Матір’ю Ісуса Христа та нареченою Святого Духа, в чому проявляється тринітарна духовність святого з Ассізі.

Звичайно, що свій духовний розвиток св. Франциск вбачав також і в набуванні чеснот. Найголовнішими чеснотами, які вихваляє в одному зі своїх Листів (SalutatioVirtutum)стали для нього мудрість, простота, убогість, покора, любов та послух. Заохочуючи своїх братів до життя вищезгаданими чеснотами, Серафимський Отець стверджує, що хто має принаймні одну з них, то має всі, але якщо принаймні однією знехтує, то знехтує і всіма іншими.

Наступним кроком в наших духовних вправах бр. Вєслав звернув нашу увагу на переживання послуху. В текстах св. Франциска (Повчання 3) зустрічаємо певний поділ розуміння послуху: 1. Цілковитий послух настоятелю; 2. Правдивий послух; 3. Послух з любові; 4. Досконалий послух. Через не виконання послуху брати можуть стати причиною згіршення.

Роздумуючи над шляхом до святості св. Франциска в наших роздумах не могло забракнути його розуміння Пресвятої Євхаристії. Одним з найпрекрасніших текстів нашого Патріарха про Євхаристію є Повчання 1.Серафимський отець повчає, що завдяки Пресвятій Євхаристії в людині може зустрітися ціла Пресвята Трійця, тобто тіло кожної людини, котра приймає Тіло і Кров Господню, стає місцем зустрічі Пресвятої Трійці. Прекрасна Тайна, яку так глибоко розумів св. Франциск.

Останньою темою, яку запропонував нам для роздумів бр. Вєслав, було милосердя в розумінні св. Франциска. Основою роздумів став «Лист до певного міністра». Він повчає, як належить приймати брата, коли він згрішить, та яку по відношенню до нього потрібно було б застосувати покуту.

Коли ми говоримо про особу св. Франциска з Ассізі, то переважно наша увага скеровується на того, хто був бідним, любив тварин та співав. Однак заглиблюючись у його твори, ми можемо пізнати святого з Ассізі, як особу глибоко духовну, котра настільки була відкрита на дію Святого Духа, що своїм розумом і серцем проникав в найглибші Божі Тайни та в простий спосіб переказував їх для своїх братів.

Дякуємо бр. Вєславу за усвідомлення нам цієї глибокої духовної інтуїції св. Франциска з Ассізі, котрого ми щораз глибше на ново відкриваємо для себе та нашого духовного зросту.

Мир та Добро!

Богу подяка!!!


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)