ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

Заява

provincia

Провінція святого Михаїла Архангела Ордену Менших Братів в Україні від 2000 року працює в Оболонському районі міста Києва, оточуючи духовною опікою римо-католиків, які мешкають у цьому районі столиці. 2004 року парафія святого Франциска Ассизького отримала земельну ділянку для будівництва храму та монастиря для звичайної душпастирської діяльності. Але після отримання дозволу на початок будівництва католицька громада зіткнулася з великими труднощами у реалізуванні своїх законних прав на місце культу.

Спротив набував щораз то агресивнішої форми. Було збезчещено хрест, не раз нищено майно римо-католицької громади. Пролунали навіть постріли. Останній факт завдання збитків стався 5 жовтня 2013 року, коли знову було знищено огорожу ділянки. Звернення у минулому до правоохоронних органів, прокуратури, міських та районних органів влади не дали жодного результату. Римо-католицька громада не дістала жодної підтримки та захисту своїх законних прав.

Провінція святого Михаїла Архангела Ордену Менших Братів в Україні висловлює своє занепокоєння у зв’язку з вищевказаними фактами. Країна, що прямує до Європи та прагне сповідувати європейські цінності, насправді не гарантує рівноправного ставлення до релігійних громад та не забезпечує своїм громадянам сповнення їхніх законних прав. Тому ми також висловлюємо рішучий протест щодо бездіяльності влади держави й міста стосовно нашої громади та Римо-Католицької Церкви в Україні.

Ще раз повторюємо слова, сказані у попередніх заявах: “Ми відкидаємо будь-яку форму насильства — і словесного, і фізичного. Ми хочемо лише захисту наших прав на власне місце культу, яке було надане нам згідно із законодавством України”.

Сподіваємося, що голос католиків, громадян України, буде почутий.

о. Патрик Оліх
прес-секретар
Провінції св. Михаїла Архангела
Ордену Менших Братів в Україні


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)