ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

Життя провінції


ПРОВІНЦІЯ

СВ.
АРХАНГЕЛА МИХАЇЛА

ОРДЕНУ
МЕНШИХ БРАТІВ

Ordo
Fratrum Minorum

Контакти

Contacts

Уряд

Провінції

Стан

Провінції

Історія

Провінції

Життя

Провінції

Фотогалерея

Photo
Gellery

 

ЖИТТЯ
ПРОВІНЦІЇ 2011

БРАТЕРСЬКА ЗУСТРІЧ

В Заповіті, написаному святим Франциском наприкінці свого земного життя, наш засновник звертався до братів: «Я благословляю всіх моїх братів, які є зараз в Ордені і які вступлять в нього аж до кінця світу… Нехай на знак пам’яті про моє благословення та заповіт завжди люблять один одного…».

Братерська зустріч

Кожного року брати францисканці Провінції святого Михаїла Архангела збираються разом, щоб зміцнювати узи братерства, разом похилятися над Євангелієм Ісуса Христа та вчитися з прикладу святого Франциска Ассізького. Братерська зустріч пройшла з 13 по 16 вересня 2011 року в дієцезіальному центрі «Карітас-спес» в Зарічанах біля Житомира. Це був час відпочинку та зустрічі з Богом та братами, віддаленими сотнями кілометрів. Брати разом молилися, слухали конференцій, зустрічалися в групах для роздумів над своїм життям та діяльністю. Цьогорічними гостями зустрічі були брати Теодор Кнапчик та Лукаш Букса з Провінції Матері Божої Ангельської в Польщі.

Братерська зустріч

Вони поділилися своїм досвідом діяльності в секретаріаті Євангелізації, особливо розвинутому в цій Провінції. Десятки реколекцій, місій, зустрічей по всій Польщі а навіть за кордоном дозволяють їм огорнути своєю послугою сотні тисяч людям протягом року. Євангелізації потребують всі, навіть у такій традиційно католицькій країні як Польща. Брати, крім євангелізації, несуть допомогу Бога для людей хворих та страждаючих через звершення святих Мес про зцілення духовне та фізичне тих, хто цього потребує. Їхній досвід збагатив кругозір братів України та, напевно, дав нові ідеї для нашої діяльності в цій землі.

Братерська зустріч

В п’ятницю 26 вересня дев’ятеро братів-семінаристів відновило обіти послуху, убогості та чистоти на руки міністра Провінції брата Доброслава Копистеринського. Також на завершення зустрічі було освячено стояння Хресної Дороги навколо каплиці, що знаходиться на території центру.

Братерська зустріч

Нехай за заступництвом святого Франциска життя братів буде приємною жертвою в очах Божих та допомогою для них самих в дорозі до небесного Царства!


ВІЧНІ ОБІТИ

17 вересня 2011 року в храмі святого Йоана з Дуклі двоє братів францисканців урочисто виразили свою волю все своє життя жити в послуху, без нічого власного та у чистоті. «Тому всім серцем віддаюся цій братерській спільноті…»
Брат Никодим Рудзінський з Житомира та брат Едуард Семко з Шаргорода на руки міністра Провінції, брата Доброслава, обіцяли Богу Отцю, святому й всемогутньому, вірніше йти за Євангелієм та докладніше ступати слідами Ісуса Христа за прикладом святого Франциска з Ассізі. В цей важливий для них момент їх оточили брати Провінції святого Архангела Михаїла в Україні, брати з Провініцї Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Польщі, їхні рідні, близькі та знайомі.
Дякуємо Богу за дар нових братів в нашій Провінції. Нехай добрий Бог їх укріплює та веде дорогами спасіння!


ЖИТТЯ
ПРОВІНЦІЇ 2010

Вічні обіти

Вічні обіти

Братерська зустріч на початку вересня стає вже традицією нашої молодої Провінції. Колись брати збиралися до свого патріарха — отця Мартиріана, в Городківці. З часом братів ставало з кожним роком більше і вже швидко українська Порціункола не змогла вже їх помістити. Минулого року відновитель францисканців в Україні повернувся до небесної вітчизни по вічну нагороду за свої труди. А його сини продовжують збиратись кожного року, щоб радіти дару братерства, щоб розділити свій досвід, радості та труднощі. Дні перебування в спільноти та з Богом.
Цього року зустріч проходила в Зарічанах на базі організації «Карітас-спес» з 14 по 18 вересня. Розпочалось все зі святої Меси під головуванням міністра Провінції отця Доброслава Копистеринського. Саме молитви були головними пунктами кожного дня, надаючи ритм всім іншим зустрічам. Кожного дня брати слухали конференції. Крім брата Патрика Оліха, головними запрошеними гістьми були отці Самуель Цеґловский з Польщі та Джо Розаньскі зі Сполучених Штатів Америки. Отець Джо являється головним відповідальним за комітет до справ справедливості, миру та охорони творінь при Генеральній Курії Ордену Менших Братів у Римі. Саме цим досвідом поділилися наші гості з братами Провінції.

Вічні обіти

Кожного дня відбувались, крім того, зустрічі братів з міністром Провінції отцем Доброславом — студенти, настоятелі та всі разом могли задати питання, висловити свої пропозиції та зауваження. Не бракувало часу і на відпочинок — спортивні змагання, прогулянки в лісі, збирання грибів, навіть вимушене купання у вже не зовсім теплих водах Тетерева, щоденні вечірні рекреації.
У п’ятницю 17 вересня, коли францисканці споминають отримання стигматів святим Франциском на горі Ла Верна, брати студенти відновили свої обіти послуху, убогості та чистоти. 10 братів знову виразили свою волю служіння Богу й людям у спільноти нашого Ордену. А 18 вересня, на закінчення зустрічі, у храмі святого Йоана з Дуклі в Житомирі троє братів склалі вічні обіти. Брат Бернард Петров з Городківки, брат Оскар Малих з Бердичева, брат Юстин Копитко з Шаргорода. На урочистість прибули їхні батьки, родичі, знайомі, парафіяни з їхніх рідних парафій. Так склалось, що всі троє навчаються в Італії, у чарівній Вероні. Тому на свято складення вічних обітів прибули як співбрати студенти з Верони, так і міністр Провінції святого Антонія з Падуї в м. Венеція отець Антоніо Скабіо. Вперше міністр венецької Провінції, що вже довший час приймає наших братів на навчання, відвідав нашу землю. Гості з-за кордону, окрім Києва, мали змогу побачити наші доми в Баранівці, Полонному та Чуднові, а також побачити дійсність наших менших сільских парафій в Покостівці та Межирічці.
Урочистість вічних обітів — проста й урочиста — згуртувала всіх навколо трьох братів та пригадала про вічні цінності, заради яких вони присвячують своє життя і видимим знаком котрих вони мають бути для всіх людей.
Богу нехай буде подяка за так багаті благодатямі й насичені дні братерської зустрічі!

бр. Патрик Оліх

Переглянути більше фото з місця події >>>


ВІДПУСТ СВ. ЙОАНА З ДУКЛІ У ЛЬВОВІ

8 липня 2010 року в колишньому костьолі Братів Менших (Бернардинів) під покровительством св. Андрія, в якому на сьогоднішній день працюють греко-католицькі Отці Василіани, відбулася урочистість св. Йоана з Дуклі – францисканця, котрий є покровителем міста Львова.
Св. Йоан з Дуклі народився близько 1414 року у містечку Дукля. Після вступу до Ордену Францисканців останні роки життя прожив у Львові в монастирі св. Андрія. Став відомим проповідником у місті, проповідував на 4 мовах для різних віросповідань та національностей, які знаходилися у Львові на той час. Після смерті за його заступництвом почали відбуватися різні чуда. У 1733 році Йоан з Дуклі був беатифікований і оголошений покровителем Львова. Його культ дуже швидко поширювався і залишається живим по сьогоднішній день.
На відпустову урочистість прибули Його Преосвященство Архієпископ М’єчислав Мокшицький – Львівський Митрополит; Його Преосвященство Єпископ Маркіян Трофім’як – Луцький Ординарій; Міністр Провінції св. Архангела Михаїла Ордену Менших Братів в Україні о. Доброслав Копистеринський; Віцепровінціал о. Натанаїл Зайонц, інші Брати з української Провінції; Брати Менші з Провінції Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії ОО. Бернардинів у Кракові в Польщі; зокрема о. Кристіан Ольшевський – гвардіан з Дуклі разом з паломниками, котрі привезли з собою реліквії св. Йоана з Дуклі.
На початку Літургії Митрополит привітав прибулих гостей та всіх присутніх вірних. Урочистості супроводив Єпископ Маркіян, котрий в проповіді представив завдання християнина бути святим, вказуючи при цьому приклад життя та вірності св. Йоана з Дуклі. На завершення Євхаристії о. Доброслав подякував всім присутнім за спільну молитву. Після Меси всі спільно помолилися молебень до св. Йоана з Дуклі та вшанували його реліквії.

Бр. Натанаїл Зайонц
Віцепровінціал


І РІЧНИЦЯ СМЕРТІ О. МАРТИНІАНА ДАЖИЦЬКОГО

7 липня 2010 року в парафіяльному костьолі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Городківці, Крижопільського району Вінницької обл.  об 11.00 год. звершилася Пресвята Євхаристія за покійного о. Мартиніана Дажицького з Ордену Менших Братів, Провінції Св. Михаїла Архангела в Україні.

О. Мартиніан помер 2 липня 2009 року в Городківці, в якій пропрацював понад 50 років свого священицького життя. Похований він біля самого парафіяльного храму. В першу річницю смерті свого Патріарха з’їхалися його духовні сини, менші брати з Провінції св. Архангела Михаїла, священики, сестри монахині, парафіяни, а також вірні з інших парафій, в яких колись працював о. Мартиніан. Святу Месу очолив міністр Провінції о. Доброслав Копистеринський, котрий представив нелегкий, але повний жертовності та вірності Богу життєвий шлях О. Мартиніана. Наголосив, що його приклад посвячення у службі Божій являється не тільки прикладом для францисканців, але також для всіх вірних Церкви.
Після завершення св. Меси був освячений своєрідний музей, який названо “Місце памяті о. Мартиніана Дажицького». Знаходиться він в приміщеннях, в яких до кінця своїх днів проживав о. Мартиніан. В музеї знаходяться особисті речі, документи, книги, ікони та фотографії о. Мартиніана. Великою допомогою в створенні такого музею стали фотографії, які приносили вірні з різних парафій. Цікавими виявилися листи та документи переписки, яку вів о. Мартиніан в радянські часи з вірними в багатьох місцях Союзу Рад, використовуючи різні шифровки зустрічей або фактів. Великою заслугою у повстанні музею є праця й ініціатива о. Олівера Шопа, разом з місцевою спільнотою братів. В музеї знаходиться також пам’яткова книга, в якій відвідувачі можуть вписуватися та залишати свої спогади про о. Мартиніана.

На завершення урочисті священики та вірні пішли до могили о. Мартиніана, де спільно помолилися за вічний упокій.

Бр. Натанаїл Зайонц
Віцепровінціал

Переглянути фото з місця події >>>

 

АРХІВ:

 
         
   

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)