ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

Папа підписав свою третю енцикліку

church

Папа підписав свою третю енцикліку

Натхнена прикладом святого Франциска з Ассізі, енцикліка була підписана на гробі Небесного покровителя триваючого понтифікату.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Fratelli tutti» – так називається третя енцикліка Папи Франциска, присвячена темі загальнолюдського братерства та соціальної дружби. Вже вдруге відправною точкою для роздумів Святішого Отця стала спадщина Небесного покровителя його понтифікату – святого Франциска з Ассізі, ім’я якого він узяв першим з-поміж Наступників святого Петра.

 

В той час як попередня енцикліка «Laudato si’» названа першими словами «Пісні створіння» святого Франциска, назва чергового документа «Fratelli tutti» почерпнута із заклику Ассізького бідняка: «Глядімо, браття всі, на Доброго Пастиря, Який задля спасіння овець Своїх переніс страсті на хресті».

Подібно до того, як постсинодальне Апостольське напоумлення «Христос живий» було підписане біля стіп Пресвятої Богородиці в санктуарії Святого Дому в Лорето, так і свою третю енцикліку Папа Франциск підписав не у Ватикані.

В суботу, 3 жовтня 2020 р., напередодні літургійного спомину святого Франциска, він вирушив на батьківщину та місце спочинку цього святого – до центральноіталійського міста Ассізі, де в крипті базиліки, спорудженої на його честь, відслужив Святу Месу при гробі святого, по завершенні якої поставив свій підпис під документом. Під час цього акту його супроводили перекладачі з Державного Секретаріату, які трудилися над перекладами документа різними мовами.

Беручи до уваги епідеміологічну ситуацію, візит Святішого Отця мав виключно приватний характер. Папа прибув до базиліки коло 15:00 місцевого часу. В богослуженні взяла участь двадцятка представників францисканської чернечої родини. По завершенні Святої Меси, підписавши енцикліку, Святіший Отець привітався на внутрішньому подвір’ї з ченцями, після чого вирушив до Ватикану. Це був четвертий візит Папи Франциска до Ассізі. Нова енцикліка буде оприлюднена в неділю, 4 жовтня.

Джерело: Vatican NEWS


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)