ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

25.03. Благовіщення Господнє.

Бібліотека
Благовіщення Господнє

Благовіщення Господнє

Сьогоднішня Урочистість нагадує нам про велику подію, яка дала початок нової ери в історії людства. Архангел Гавриїл явися Марії, жінці з Назарету, щоб звістити Їй, що це на Ній сповниться обітниця пророків, а Її Син, якого зачне в чудовий та непорочний спосіб від Святого Духа, буде сином самого Бога. Той факт, що ця Урочистість часто припадає на період Великого Посту, наводить нас на думку, що таємниця Втілення нерозривно пов’язана з таємницею смерті і воскресіння Ісуса Христа.

Витоки цього свята як і раніше є предметом досліджень. Швидше за все воно не було встановлене формальною постановою церковної влади, а з’явилося з погляду на подію так детально викладеної на сторінках Євангелія.

Урочистість Благовіщення спершу почала святкуватися Східною Церквою в V сторіччі. На Заході це свято було встановлено за часів Папи св. Григорія великого (604). Першим свідченням до цього свята, на Сході — є проповідь Авраама з Ефесу, швидше всього проголошена в Константинополі між 530 і 550 рр.. Остаточно затверджено свято в Константинополі в VI сторіччі, в Антіохії в кінці VI сторічя, в Єрусалимі в першій половині VII століття. На заході, однак, ми знаходимо підтвердження з VII сторіччя (Рим та Іспанія).

З самого початку ця урочистість мала високий ранг, так як вважалась, святом Господнім. Акцентувалося не тільки на Благовіщення Пресвятої Богородиці та втілення Христа Господа, але й на перший прихід Його на землю, для початку справи нашого спасіння. Так є і до тепер. З часом люди надали цьому святу характер марійного, на перший план виводячи Марію “благословенну між усіма жінками”, вибраної в планах Бога Матері Спасителя роду людського. В посланні Папи Римського Сергія I (687-701) встановлено щоб під час свята Благовіщення, так як і Представлення Господа Ісуса Христа, Народження та Успіння Богородиці відбувалася процесія з Літанією від церкви св. Адріана до базиліки Марії. Про Благовіщення згадується в соборах в Толедо (656) і в Трулло (692). У Франції на цей день була встановлена індивідуально, дуже урочиста процесія.

Відомо також, що вже в четвертому столітті в Назареті була збудована базиліка Благовіщення Пресвятої Богородиці. Збудував її єврейський багатій Юзеф Тіберійський, який навернувся до християнства. Збудовано ту церкву було на місці де за переказами був будинок Святого Сімейства. У 570 році цю базиліку і описав паломник Антоній з П’яченци. Простояла вона до II століття. Хрестоносці на її місці збудували набагато кращу і більш розкішну. Ця, у свою чергу, простояла до 1955 року, коли францисканці збудували новий, діючий донині, храм. На відстані приблизно 200 метрів від нього знаходиться церква св. Йосипа. В XV столітті на цьому місці повстала церква Матері Божої Кормлячої. Поруч з нею є також синагога, побудована на місці, де часто залишився і навчав Христос. Це є напевно єдиним нагадуванням часів Марії,  у всякому разі в Назареті. На цьому місці раніше була церква, присвячена Святому Архангелу Гавриїлу.

Не має точної інформації, чому святкування Благовіщення Пресвятої Богородиці було обрано якраз на цей день. Найпоширенішим поясненням є те що 25 березня якраз випадає такий день коли до святкування Різдва Господнього 25 грудня, залишається саме 9 місяців. Проте сучасні дослідники Благовіщення тим не менш, виключають цей елемент. Християни перших століть надавали велику вагу для останніх днів березня і початку квітня. Це було пов’язано з датою 14 Нізан в Старому Завіті пов’язаною із святкуванням Паски. Можливо, саме тому в останні дні березня згадується момент Благовіщення – зародження Життя, яке через страждання, смерть і воскресіння відкупило весь світ.

Зазвичай ми використовуємо дві молитви які нагадують про момент Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це “Радуйся Марія” і “Ангел Господній”.

Джерело: http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-25a.php3


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)