ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

Чому Церква виступає проти дошлюбних стосунків та будь-яких шлюбів «на пробу»?

Бібліотека
Чому Церква виступає проти дошлюбних стосунків та будь-яких шлюбів «на пробу»?

Чому Церква виступає проти дошлюбних стосунків та будь-яких шлюбів «на пробу»?

Чому Церква виступає проти дошлюбних стосунків та будь-яких шлюбів «на пробу»? (1 Кор 6, 19-20)

Щось є злом не тому, що було заборонено Церквою, але, навпаки, Церква забороняє те, що фактично є злом. У моральному значенні злом, тобто гріхом, є свідоме і добровільне рішення, заява про щось, що заперечує любов. Якщо Церква виступає проти дошлюбних та позашлюбних стосунків, то чинить так тому, що вони не слугують розвитку справжньої любові. Церква відкидає всі стосунки і шлюби «на пробу» тому, що вони кривдять людину. Внаслідок спільного дошлюбного життя, навіть з метою «кращого пізнання один одного», шкода завдається жінці, чоловікові і, можливо навіть, дитині.
Спільне дошлюбне життя «на пробу» неморальне тому, що суперечить любові. Адже її природа вимагає постійності, незмінної захопленості, відповідальності за іншого. Таким, що суперечить любові, було б подружнє життя «тимчасове», «на пробу», щоб переконатися «чи підходимо один одному з точки зору еротики». Друга людина, котра є найвищою цінністю, не може сприйматися як предмет, річ, іграшка, як товар, який купують в магазині, котрий кожної хвилини можна «обміняти», замінити іншим, більш «відповідним».

Прихильники подружнього життя «на пробу» забувають про те, що людина є істотою, яка постійно формується. Будь-які контакти з іншими, поразки та перемоги формують її психіку, впливають на поведінку стосовно інших, зміцнюють довіру або недовіру до ближніх. Бог бажає, щоб люди, які закладають родину, співпрацювали у формуванні общини, користуючись різноманітними благодатями та допомогою, які Він Сам їм жертвує, щоб  вони перемагали різні кризи спільного життя. Постава, що якійсь зв’язок є тимчасовим, «на пробу», не заохочував би нікого до віддання себе всього, щоб взаємозв’язки постійно поглиблювалися.

Початок спільного сексуального життя перед шлюбом завдає різноманітної шкоди, тому Церква не погоджується на нього. Зло є особливо великим, коли «пробний зв’язок» розпадається. Невдалий досвід відкладається в людській психіці головним чином в образі недовіри до інших. Справжньою трагедією для жінки може бути те, що після згоди на інтимний стосунок вона була відкинута чоловіком. Почуття зазнаних кривди, образи, чуттєвого розчарування може усталитися на все життя і виявлятися у відсутності довіри до кожного представника чоловічої статі, також і до майбутнього чоловіка, якщо ще вийде заміж. Позиція недовіри, що виникла, не буде сприяти створенню духовних уз, конче потрібних в подружньому житті. «Пробний зв’язок», котрий розпадається, залишить назавжди сліди в психіці партнерів. Таким слідом може бути закріплене підсвідоме переконання, що нікому не варто вірити, довіряти, нікого не варто по-справжньому кохати, бо це дуже болісно і невигідно. Розпад зв’язку «на пробу» може поглибити також відчуття малої вартості, переконання, що ти є негідним чийогось кохання, нездатним на нього. Якщо дівчина під впливом почуття вперше вступить в інтимний стосунок і через певний час з острахом зауважить, що щось в ньому невідворотно псується, то щастя першої фази буде знищене гіркотою розставання, і остаточний висновок буде вкрай негативним: «Наскільки була наївною, щоб так довіряти коханню». Під час наступного переживання ця молода особа буде вже «більш мудрою», її погляди зазнають своєрідної еволюції, аж, нарешті, може легко дійти до вже цілковито цинічного колекціонування еротичних пригод, – а це вже, проте, важко назвати чимось гарним та збагачуючим.
Без сумніву, не збагатить вірогідне майбутнє подружнє життя привнесення в нього такої ментальності або також позиції недовіри та ворожості до інших, закріплене невдалими дошлюбними стосунками та звіданим розчаруванням.
Особливо погано вплинути на психіку можуть сексуальні стосунки, розпочаті в занадто молодому віці. Початок сексуального життя з партнерами, нездатними до чуттєвого кохання з причини неповної зрілості, може викликати душевну травму у дівчат, оскільки хлопець, що набуває зрілості, набагато раніше є здатний до сексуального життя, ніж до почуттєвого кохання, на яке очікувала дівчина. Причиною поверхневості переживання стосунків може бути також молодий вік дівчини. Подібне спільне життя може позначитися на всьому наступному житті чоловіка і жінки. Адже таке спільне життя стає джерелом неминучих конфліктів і, навіть, трагедії, особливо для дівчини, котра, присвятивши себе хлопцю та давши згоду на спільне життя.

Основи науки Католицької Церкви в запитаннях та відповідях

http://www.teologia.pl/

допоміжна література на тему шкідливість дошлюбних  та позашлюбних стосунків
K. Wiśniewska-Roszkowska, Problemy etyki seksualnej, w. Spojrzenia na
współczesną rodzinę w Polsce, Praca zbiorowa. Warszawa 1981, s.91—112.
W. Półtawska, Prawidłowy start, w: Miłość, małżeństwo, rodzina, Praca
zbiorowa, Kraków 1978, s.21-71.
E. Sujak, Życie jako zadanie. Warszawa 1978, s.63-71.


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)