ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

Послання Папи Франциска на Великий Піст 2014

church, Бібліотека
Послання Папи Франциска на Великий Піст 2014

Послання Папи Франциска на Великий Піст 2014

Став убогим, щоб збагатити нас Своїм убожеством» (пор. ІІ Кор 8,9).

«Став убогим, щоб збагатити нас Своїм убожеством» . Тема Послання Папи Франциска на Великий Піст 2014 року, яке було представлене у Ватикані у вівторок 4 лютого, бере початок з 9-го рядка 8-ої глави Другого Послання святого Павла до Корінтян, в якому читаємо: «Ви ж знаєте ласку Господа нашого Ісуса Христа, що задля вас став бідним, бувши багатим, щоб ви його вбожеством розбагатіли» (ІІ Кор 8,9). Ці слова, які святий апостол Павло звертав до християн Корінту, заохочуючи їх великодушно допомогти потребуючим вірним у Єрусалимі, Папа Франциск запропонував для роздумування під час Великого Посту, ставлячи запитання, що вони говорять нам, сучасним християнам, і що означає для нас заклик до убожества, до убогого життя в євангельському розумінні.

Презентацію документу очолив кардинал Роберт Сарах, Президент Папської Ради «Cor Unum», який, коментуючи слова Папи сказав: «Це надзвичайне послання, за посередництвом якого Папа Франциск прагне провадити нас шляхом Великого Посту, щоб уся Церква пережила його в усій повноті, усвідомлюючи зобов’язання, яке кожна охрищена людина і кожен пастир повинні мати щодо вірних».

Текст цьогорічного Послання на Великий Піст, першого Папи Франциска, зосереджений на убогості, а зокрема на убогості Христа. Святіший Отець часто звертається до цієї теми, а ще раз наголошуючи на християнському наставленні до убогості, він допомагає краще зрозуміти, що таке «убогість», адже християнське бачення бідності не збігається з тим, що часто доводиться чути. Надто часто звертається увагу тільки на соціологічний вимір убогості під яким розуміють відсутність матеріальних засобів, необхідних для життя. Вибір теми Послання на Великий Піст, за словами Президента Папської Ради «Cor Unum”, вказує, що існує позитивний вимір убогості, адже Євангеліє називає убогих «блаженними».

Папа вказує, чим є Христова убогість і закликає християн під час Великого Посту, який Церкви східної традиції розпочинають у понеділок 3 березня, а римо-католицька Церква – у Попільну середу 5 березня, великодушно подбати про матеріальну, моральну та духовну убогість, звіщаючи Євангеліє та виявляючи милосердну любов до потребуючих.

(переклад української редакції Радіо Ватикану)

Radio Vaticana


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)