ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

День зосередження в Баранівці

baranivka, provincia

 

DSC_0001

      “Плекання духа особистої молитви”. Саме такою була тема дня зосередження, в котрому взяли участь брати францисканці провінції Менших Братів Святого Архангела Михаїла в Україні. 16 березня, на день зосередження до новіціатського дому в м. Баранівці, прибули брати із монастирів центрального регіону: Шостки, Житомира, Чуднова, Полонного, Шепетівки а також брати з місцевої спільноти.

DSC_0003

         Першим пунктом дня зосередження була конференція, в котрій брат-диякон Ростислав поділився своїми роздумами на тему молитви. Зокрема він зазначив, що якість молитви залежить від нашої віри. Цитуючи енцикліку Святого Папи Йоана Павла ІІ “Fides et Ratio”, брат Ростислав додав, що не можна молитися “сліпо”, тому нашій молитві повинна товаришувати віра та розум, котрі є двома крилами, бо лише за допомогою них, людина може піднятися на висоти духовного життя.

Молитва, то втихомирення та захоплення Богом – Його святістю та любов’ю. Кожна людина, а особливо віруюча та богопосвячена є відповідальною за свій духовний розвиток та за відносини з Богом, без котрих любов до Бога може згаснути. Брат Ростислав підсумовуючи конференцію та заохочуючи братів до життя молитвою сказав, що якщо зникне молитва, ми втратимо себе. І, щоб пізнати себе потрібно поглиблювати наше молитовне життя.

DSC_0005

Перед виставленими Пресвятими Дарами, кожен брат мав змогу ще раз роздумати над почутими словами.

DSC_0009

В годину Милосердя, брати знову зібралися в каплиці для целебрації Святої Меси. о. Олівер, під час проповіді роздумував, чим саме є плекання молитви і який зміст криє в собі саме слово плекання, яким є його значення та яку саме дію означає? Отож, плекати означає ростити, зрощувати, пестити. Це є постава людини, котра бере відповідальність за духа молитви та за його розвиток.

11035183_810751605667697_1003734334_o

11031111_810751792334345_377657727_o

День зосередження був багатий в духовний зміст завдяки почутим словам. Братерська атмосфера додала особливості тому, що можна було поділитися особистими пережиттями із братами.DSC_0114

DSC_0109

DSC_0117DSC_0107DSC_0127

DSC_0125DSC_0010

 

 


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)