ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

Свято Святого Франциска на його Батьківщині

biella, provincia, Святі та блаженні

Базиліка Св. Севастіана

Урочистість святого Франциска єднає усіх послідовників та симпатиків цього Святого на молитві вже 3 жовтня, щоб целебрувати його перехід від земного життя до вічності.

Для францисканської спільноти в Б’єллі (Італія) цей день був позначений ще іншою, важливою подією – адже минув рівно рік з моменту присутності братів з Українив цьому місті, що знаходиться на півночі Італії.

Урочистість Святого з Ассізі, тут переживаєть дещо по іншому: Італія є Батьківщиною Франциска і саме тут знаходиться гріб Святого, а з 1939 pоку Святий Франциск є її головним покровителем.

Святковий характер відчувався в нашому храмі по особливому. Після співаної вечірні розпочалася Меса, на котру брати запросили віце провінціала провінції Менших Братів П’ємонту о. Феделє Праделля. Після вступної частини Літургії відбувся обряд, під час котрого Мер міста звернувся з проханням освятити оливу до лампади, котру після запалення, пожертвував Святому Франциску.

Під час проповіді о. Феделє звернув особливу увагу на те, щоб не залишитися лише на рівні захоплення Святим Франциском, але й вчитися від нього та втілювати ті риси, котрі характеризували життя Святого по відношенню до Бога та до ближнього. Будь яке суспільство завжди потребувало та потребуватиме духа взаємної поваги, солідарності та братерства. Святий Францик є для нас досконалим вчителем цих чеснот. Не біймося ними жити-закликав отець целебранс.

Після Служби Божої, був момент взаємної подяки: люди дякували братам за присутність та служіння, брати дякували людям за їхню відкритість та підтримку.

Святкування продовжилося в монастирі під час братерської Аґапе.

ofm.org.ua8a копіяofm.org.ua10a копіяofm.org.uaofm.org.uaofm.org.ua


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)