ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

У Вінниці вшанували пам’ять архієпископа Петра Мальчука

provincia

У четверті роковини по смерті архієпископа Петра Геркуліана Мальчука, 27 травня, у Вінниці в храмі Святого Духа єпископи та священники відправили поминальну Службу Божу.

Літургію очолив єпископ-емерит Броніслав Бернацький. Із ним співслужили ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський, ординарій Луцької дієцезії єпископ Віталій Скомаровський, єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Радослав Змітрович та священники з різних дієцезій.

«В цій людині, — сказав для CREDO єпископ Леон Дубравський, — Бог знайшов ту харизму, яка в той момент була найбільш потрібна для Церкви, для України і для всього францисканського ордену. І цю харизму він реалізував повністю: як брат-францисканець, як священник, як єпископ. Його рішення завжди були виважені і всебічно обдумані. Був далекоглядною людиною, вмів давати правильну оцінку  подіям, що відбувались в житті Церкви, країни і світу. В товаристві з ним завжди було приємно: дари, що їх отримав від Бога, він не бажав залишати тільки для себе, а прагнув ділитися ними з усіма, хто його оточував.  Вік земного життя владики Петра не назвеш довгим — всього лише 50 років. Але на шляху служіння Богу і людям він за цей час зробив чимало. І можемо сподіватися — адже смерть залежить від Бога, а не від людини — що Господь покликав його до свого Царства, коли він виконав свою місію тут, на землі. Нині ми молимось про Царство Небесне для нього, але можемо сподіватись також і на те, що через його заступництво Господь вже допомагає нам».

Проголошуючи проповідь владика Леон усіляко заохочував молитися за померлих. «Я дуже люблю молитися за померлих. В цій молитві я відчуваю допомогу від душ в чистилищі», — сказав він. Його Преосвященство також підкреслив необхідність молитви за заступництвом святих, зазначивши при цьому, що спільна молитва — це саме те, чого бракує сучасній людині, особливо — сучасним сім’ям.  «Молитва, — сказав далі Його Преосвященство, — не змінює світ. Вона змінює людину, а людина змінює  світ. Молитимемось, і світ змінюватиметься на краще». «Нехай наша молитва допоможе йому зустрітися з Господом», — сказав наприкінці проповіді ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський.

«Отець Петро Геркуліан був першим нашим провінціалом, тим, хто, так би мовити, вводив нашу провінцію у розвиток, — сказав наприкінці Меси нинішній Міністр Провінції Святого Архангела Михаїла Братів Менших в Україні о. Даниїл Ботвіна OFM. — Бог кликав його до різних служінь і ми вдячні Господу, що на початку існування провінції її очолював саме він».

Спогадами про покійного с CREDO поділився також Президент «Caritas-Spes Україна» о. Петро Жарковський OFM: «Ми з Петром Мальчуком були друзями. Мене притягувала його відкритість — він дійсно був людиною з відкритою душею. З ним було легко спілкуватися, адже він не говорив зайвого — завжди говорив конкретно. Мені — та й, мабуть, не мені одному — дуже подобалось слухати його проповіді. Він завжди наводив такі приклади, які допомагали якнайкраще зрозуміти сенс почутого. А що його найбільше відрізняло — він, якби спішив жити. По закінченні семінарії продовжував навчання в Римі, невдовзі після повернення став кустодієм, а згодом — Провінціалом Братів Менших в Україні. Далі — єпископські свячення, через три роки був призначений ординарієм Києво-Житомирської дієцезії з титулом архієпископа. За своє недовге життя він встиг багато зробити. Вже чотири роки як архієпископ Петро відійшов до Господа, а те, що він зробив, служить і служитиме Церкві».

Джерело: CREDO: https://credo.pro/2020/05/265697?fbclid=IwAR2HWQNjby902lVcnL1csapOi4rJ_8STcgv5_Za7_-HBwymCccH_PYNI9EA


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)