Християнин – свідок віри

Син Божий став людиною і прийшов на землю, щоб удосконалити людську натуру. Як говорив Святий Іреней Бог став людиною, щоб людина могла стати дитиною Божою . Ісус прагне вчинити людину свідком віри в Бога та життя згідно Божих цінностей. Людина стає свідком Христа тільки тоді, коли намагається жити згідно Христової науки і тільки тоді заслуговуємо на ім’я християни. Св. Йоан Євангелист описує в книзі одкровення радісне АЛІЛУЯ, котре співатимуть наші спасені брати котрі матимуть «свідчення Ісуса» (Од 19. 10). А це значить, що і ми повинні співати радісне АЛІЛУЯ вже тут на землі. Св. Августин пише, що ми, люди, скаржимося на «злі часи», а це «ми є часом, які ми є, такий є час». Якщо наше життя буде добрим, тоді і «час» буде добрим. Свідоцтво нашого щоденного життя повинно вказувати на віру в Ісуса Христа як Спасителя світу. Для того християни мають роздумувати над порученням яке отримали від Христа : „Будете Моїми свідками„ (Діяння 1, 8).

Кожного дня християнин повинен запитувати себе: Чи я свідок Христа?

Свідоцтво християнського життя, ми маємо давати перед усім самому Христові, а потім ближньому, щоб свідчити про віру Христа, який є той самий «учора й сьогодні… й навіки» (Євреїв 13, 8). Ми маємо, як говорить святий Франциск: над усе «прагнути посісти Господнього Духа і Його святу дію» (УЗ 10) , бо ”коли ж хтось Духа Христового не має, той Йому не належить” (Рим 8, 9).

Христос, Божий Син, стисло з’єднаний зі Святим Духом, в тайні Триєдиного Бога. Святий Дух зігрівав серце Ісуса під час Його паломництва по землі. Той самий Дух зігрівав серця апостолів і зігріває наші серця. Святий Дух то перший фундаментальний дар Бога людям. Дякуючи Святому Духові ми можемо виконувати завдання нашого земного життя, давати свідоцтво нашої віри в Христа. Св. Іреней пише: Без Святого Духа не можемо зрозуміти Божого Слова. Святий Дух дає нам містичні очі любові, котрі можуть побачити Ісуса і ввійти з Ним в молитовну приязнь. То власне молитва є відкриттям людського серця на діяння Святого Духа. Відкриття на Святого Духа потребуємо найбільше тоді, коли маємо багато праці, яка поглинає наш час і сили. Свідоцтво віри вимагає, щоб ми постійно задавали собі питання: Як на моєму місці в цій ситуації поступив би Христос?

До тих, котрі не наслідують Христа і не хочуть бути Його свідками, коли прийде в друге Він може скерувати такі слова: ”Не знаю вас, звідки ви, геть від Мене всі ви, що чините неправду» і «замкнуть двері перед ними» (Лк 13, 27).

Опрацював

бр. Адріан Пугачевський OFM,

І курс ВДС, Кальварія-Зебжидовська, 2009

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)