Побачення – зустріч двох небайдужих сердець

1. Прагнення зустрічі – покликання

2. Реалізація зустрічі – відповідь на покликання

3. Мета зустрічі – звершенння щасливого життя

 

1. Прагнення зустрічі – покликання

       Задаючи собі питання, що таке побачення, приходить на думку ствердження, що побачення це зустріч двох небайдужих сердець протилежної статі, не обов’язково ще закоханих. Побачення неможливе без дівчини, яка має бути головним об’єктом уваги. Це не просто дружня зустріч, яка ні до чого не зобов’язує: з устрілися, потеревенили і розійшлися по домівках. А побачення – це любовна гра у дружніх відносинах за певними правилами, яка зобов’язує два відмінних серця до руху в напрямку одне до одного, щоб стати однією душею. У зустрічі в подружньому житті – одним тілом.

        Мабуть кожна дівчина в глибині свого чудового жіночого серця прагне бути коханою, здобутою серцем (не тілом), тому мріє про перше побачення з хлопцем, так як про перший правдивий поцілунок, плодом якого має бути відчуття радості, відчуття бути коханою.

        Також кожен хлопець в глибині свого безмежного чоловічого серця прагне виразити свої почуття, здобути серце (не тіло) прекрасної, тому прагне зробити відважний крок, запросити дівчину на побачення, до свого серця, щоб дійсно відбулася зустріч двох сердець. Проявити їй свою симпатію, а серце дати через перший поцілунок.

        Саме по собі побачення, так як поцілунок (тема з «ICHTIS» №2), не є поганим (гріховним), але може таким стати. Перше побачення може стати останнім побаченням, залишаючи тільки рани. Або залишитись єдиним, неповторним на все життя. Так само перший поцілунок може стати останнім, поцілунком зради, поцілунком тіла. Або єдиним на все життя, поцілунком любові, поцілунком серця.

        Крок, який хлопець прагне зробити до прекрасної (Буття 1,31), має бути відповідальним, щоб дівчина, яку побачив і запросив на побачення, залишалася такою прекрасною, якою він її вперше побачив і запросив, щоб її краса і гідність проявилась, а не була знищена і обдерта.

        Запрошуючи красу до свого серця, хлопець має задати питання, чи має куди її запросити , чи серце прибране, чисте, щоб не заплямити, не налякати, не втратити кохану. Натомість дівчина чи має куди його прийняти, чи готова.

      Перед тим, як зробити цей відповідальний крок, потрібна елементарна зрілість з двох сторін, спроможність морального і інтелектуального зростання. Двоє невпевнених сердець мають попросити Божого благословення, зробити знак Хреста і задати питання, який мій розум, яке моє серце і які мої руки. Чи часом хлопець не йде, щоб дати, а дівчина прийняти з пустим розумом, серцем і руками.

       Роблячи такий відповідальний крок, хлопець чи дівчина, чоловік чи жінка, даючи і приймаючи, мають здобути знання, очистити серця і мати дари в руках (Літургія Богоявлення – прихід трьох мудреців). Знання – про чоловічість та жіночість. Чисті серця – активна участь у Таїнствах. Вчинки – чисті руки, повні добра, лагідності, ніжності; кожна думка, слово, дотик, поцілунок спрямовані тільки для добра вибраної особи, який стане виразом правдивої і відповідальної любові, любові, яка лікує душі і тіла.

 

2. Реалізація зустрічі – відповідь на покликання

       Питання . Що робити, щоб побачення, перший поцілунок був тільки з тією, якій би хотілося присвятити своє життя; щоб залишився прекрасним і щасливим на спільне, Богом благословенне життя? Як зробити так, щоб перше побачення не стало останнім? Що казати? За якими правилами воно має відбуватись?

        Крок перший – побачити.

       Перше правило : щоб запросити дівчину на побачення, треба пересвідчитися, що ти їй бодай трохи симпатичний. Як? Ну, скажімо, вона тобі усміхнулася. Або дивиться на тебе так, немов чекає, що ти от-от щось їй скажеш. Або запросиш до танцю. Чи сама тебе запросила на білий танець. Подивитись, як вона ставиться до тебе, чи своє ставлення не приховує, чи добре ставиться до інших. Хлопець має прислухатись, чи дівчина цього прагне, чи є готова. А дівчина має придивитись, чи хлопець є готовий морально і інтелектуально, щоб зробити такий відповідальний крок.

        Друге правило : встановивши контакт із дівчиною, дай їй зрозуміти, що з тобою буде весело (цікаво, романтично). Говори ніжні слова і слова любові, не говори відразу «Я тебе люблю». Просто бажай добра. Дівчина бажає, щоб з нею розмовляли. Хлопці зазвичай бувають нерозмовні. Треба вчитися розмовляти просто так. Питати, і тоді легко розмовляти. Відкрити своє серце, а відкриється воно тільки тоді, коли є це серце; є, куди запросити, і є, що подарувати. Причому зовсім необов’язково відразу запрошувати її на побачення. По-перше, вона ще не знає тебе. По-друге, ти ще не знаєш її, а отже, і її можливої реакції. Твоє завдання №1 – зацікавити, заволодіти її увагою. Коли все це тобі вдалося, можеш сміливо переходити до завдання №2 – неначе ненароком запитай наприклад: «А що ти робиш сьогодні?». Відповість: «Нічого, а що?». Якщо це сталося, то ти можеш запросити її просто на прогулянку, але запитай її про час, щоб дівчина зрозуміла: тебе цікавить не тільки вона, але і її думка.

       Третє правило : час побачення призначений, і тут перед тобою постає питання: що вдягнути, як поводитись? Постарайся відповідати стилю дівчини. Така манера поведінки допоможе створити враження схожості смаків. Крім того дівчині дуже подобається, коли хлопець охайний, гарно пахне, слідкує за собою. І ні в якому разі не запізнюйся.

        Отже , дівчина прийшла на побачення . Не лінуйся показати, що ти радий її бачити, ти її чекав. Будь привітний, веселий, у гарному гуморі. Можеш узяти її за руку – це дуже зближує. Не можеш просто взяти за руку – зроби це, наприклад, коли будете переходити дорогу. Або просто торкнись її ненароком при якійсь розмові, виражаючи свою радість, небайдужість, а вони самі з часом сплетуться.

        Подальші дії. Головне, не потрібно казати: «Ну, що ми будемо робити?». Треба, щоб ініціатива виходила саме від тебе. Не забувай, що жінка любить вухами. Бо хто скаже, як не ти?! Скажи їй пару ніжних слів, зазирни в очі, усміхнись… Тобі не важко, а їй приємно. Якщо вона тобі подобається, скажи їй про це. Постав собі за правило: якщо бачиш у ній щось гарне чи приємне, неодмінно скажи їй. Але, на жаль, усяке побачення рано чи пізно закінчується, вам залишається тільки що дійти до дому, сказати на прощання пару теплих слів, зазирнути в очі одне одному і… не обов’язково має закінчитись прощальним поцілунком. Якщо так не сталося, не засмучуйся і в жодному разі не поспішай із висновками. Може вона хвилюється, може боїться. А може вона хоче зберегти свіжість своїх почуттів до наступного побачення. Хвилюватися не треба. Дівчина сама дасть тобі зрозуміти, коли треба переходити до наступних дій, а може й скаже «Ти мені також подобаєшся», і тоді – наступний крок.

         Крок другий – пізнати.

        Простий поцілунок – це наступний спосіб спілкування і наступний крок відповідального побачення. Такий поцілунок має виражати дружбу і щирі почуття. Він може бути делікатним поцілунком в щічку, в чоло, в руку, в губи. Головну роль у таких зрілих дружніх відносинах відіграє сім’я, родинне виховання, виховання самих себе, своєї сексуальності, відношення до своїх батьків, братів та сестер, тіла та душі. Яку любов молода людина отримала у дитячий період від батька і матері, тобто своєї і протилежної статі? Чи виходячи з дитячого періоду, мандруючи у підлітковий період, вона зуміла залишити своє «я» і побачити «ти» протилежної статі? Чи у дорослому віці хлопець навчився давати, а дівчина приймати любов, давати себе, а дівчина приймати себе? Чи цей, хоч ще невеликий, а такий важливий уривок мого життя допоміг мені розвинутись в повноті чи деградувати? Чи осягнув я таку особову зрілість, щоб зробити наступний крок – вибір життя.

         Крок третій – вибрати.

        Глибокий поцілунок – це поцілунок правдивої любові. Це випереджене «ТАК» на завжди. Поцілунок в губи, яким хлопець дарує дівчині свою невинність-серце, так, як у шлюбну ніч дівчина дарує свою невинність-тіло. Готовність присвятити своє життя, незважаючи ні на що, аж до смерті. Краще, щоб такий поцілунок був першим для єдиної коханої.

         Такий поцілунок буде відповідальним за своє і чуже життя тоді, коли:

              1) хлопець – запитає у дівчини, вільного Божого створіння, про можливість поцілунку та буде готовим на відповідь «так» або «ні», цим самим виховуючи вже свій сексуальний потяг;

              2) дівчина – зуміє сказати «ні, почекай, може у наступний раз, я ще не готова» або «ми ще не готові»;

              3) хлопець – зуміє спрямувати все своє прагнення тільки на добро дівчини, дати те, чого вона дійсно потребує і прийняти її такою, яка вона є, щоб вона також себе приймала такою прекрасною;

              4) дівчина – приймає себе дійсно такою, як є, і зуміє прийняти хлопця таким, як він є, і те, що він хоче дати.

       Чесність і відкритість має бути захистом відносин. Бути уважним і романтичним. Кожен поцілунок, кожен дотик має бути приємним, бо любов є приємна, радісна. Не бути похітливими самцями. Відноситись в гармонії між своїм та її розумом, серцем і вчинками. Якщо цього не буде, то дівчина буде почуватися збезчещена, висміяна, втрачена і знищена на подальше життя. Якщо серця ще не готові до таких вимог, то краще сказати «ні» побаченню, «ні» поцілункам, «ні» такій приязні.

3. Мета зустрічі – звершенння щасливого життя

        Побачення – це зустріч тільки для тих двох сердець протилежної статі, які спрямовують свій розум, серця і вчинки на справжню любов один до одного, плодом якої має бути любов також до інших, а в подружньому житті, після отримання Божого благословення (церковного шлюбу), ще й на прокреацію – створення розумного, прекрасного, здорового нового життя. Де «eros» – любов тілесна (чоловіча) єднається з «filia» – любов душевна (жіноча) і повстає «agape» (тема з «Ichtis » №2) – любов правдива, жертовна, плідна (1Кор. 13, 4-8). Де чоловік + жінка = любов.

         Отже любов – це:

              1) любов до Бога-Любові у служінні в любові один одному, даючи собі і іншим щасливе життя (любов в побаченні, яка переходить у подружнє життя);

              2) любов до Бога-Творця у служінні в любові один одному, зроджуюючи собі і іншим нове здорове життя (любов прокреаційна виключно у подружньому житті).

       Побачення вже в такому розумінні є побаченням добрим, бо є школою любові і мистецтвом життя .

 

бр. Михайло Багінський OFM

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)