Сила слова

Чи задумувались ви коли-небудь, як ми спілкуємось, які слова використовуємо для цього? Всі добре знають, що слово може ощасливити, а може і вбити, може принести надію, а може і розпач. Яка ж велика сила у слові! Що таке слово? Яку роль воно відіграє у нашому житті? Євангеліст Йоан говорить, що Слово – це Бог: «Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово…»А ми дуже часто не звертаємо уваги на цю велику правду. «І Слово стало тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди…» Не раз, просто ідучи по вулиці, звернувши увагу на розмови перехожих, можна почути безліч слів, але прикро те, що більшість з них – нецензурні. Невже люди не розуміють, що у таких словах Бог відсутній? Вони самі запрошують, можливо, підсвідомо, а, можливо, і свідомо злого духа у своє життя. Більшість думають, що проблема нецензурного мовлення стосується лише молоді, але тим не менше вона торкається кожного з нас. Звичайно, у молодих людей це яскравіше відображається, адже молодь – найактивніша верства населення, рушійна сила суспільства.
От і ми, молодь України, зібралися на реколекції, щоб пороздумувати над цим та іншими питаннями. Це відбувалося у мальовничому містечку на Хмельниччині, що зветься Шепетівка, у Братів Менших Францисканців, які любо-мило зустріли нас. Піклувались не лише про те, щоб ми плідно, тобто в теплі, в добрі, на ситий шлунок, могли провести цей час з Богом, а й створили всі духовні умови для приближення його нам. На превелике радісне здивування учасників реколекцій було більше, ніж сподівались. Господь любить робити приємні сюрпризи! Приїхало 80 чоловік!!! Всі, як один, взяли з собою хороший настрій, багато посмішок та бажання дарувати радість іншим. Завітала до нас молодь з Полонного, Баранівки, Гусятина, Городківки, Шаргорода, Вінниці, Житомира, Городища, Чуднова.
Провадив ці реколекції безмірно добрий о.Еміліян Бабій, який кожну хвилину дарував усім свою чарівну посмішку, піднімаючи кожному настрій.  Керував усім цим молодіжним зосередженням неповторний о.Патрик Оліх, який завжди потішав, підтримував, говорив щораз мудріші речі.
Реколекції проводились з 5 по 8 березня. Спочатку, в перший же день, всі почали радо знайомитись. Кожен Божий  день ми починали молитвами у храмі Воздвиження Святого Хреста, якому 8 березня виповнилось 21 рік. Мали змогу побути з Богом наодинці, порозмовляти з ним при виставленні Пресвятих Дарів; відпочити, граючи волейбол при температурі -5?С; проявити свої таланти. А талантів у кожного з нас безліч, це правда! Тобто кожен зміг отримати саме те, що його душа бажала. При щоденних молитвах: ранкових, денних чи вечірніх нас супроводжувала релігійна музика, яку виконувала молодь з Шепетівки. Не можливо не згадати про прекрасні конференції о.Патрика та о.Еміліяна, в яких розповідалося  про правильний піст, беручи приклад з посту Святого Франциска, про правильне спілкування один з одним. Також, думаю, усім запам’яталися пантоміми учасників реколекцій, в яких розкривалася тема  матеріальної залежності та її подолання під час Великого посту. Організатори старались усіма силами приблизити нам Бога, який кожного дня проявляє нам свою нескінченну любов, ніжність та милосердя.
Помітили, що реколекції припали на свято 8 березня, і наші джентльмени не залишились осторонь у його святкуванні. Зранку найактивніші з чоловіків – це о.Валентин, о.Еміліян та о.Патрик від імені усіх хлопців привітали дівчат, даруючи їм подарунки. Справді, всі були приємно вражені. Закінчили зосередження Святою Месою, на якій усі дякували за незабутньо пережитий час.
Протягом усіх цих реколекцій кожен відчував якийсь особливий дух, який поєднував нас у єдине ціле, єдину Церкву Христа.

Учасниця реколекцій Яна Кротович

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)