АРХІЄПИСКОП ПЕТРО МАЛЬЧУК

Петро Мальчук народився 17 липня 1965 року в с. Слобода Рашків.
Після закінчення середньої школи та строкової військової служби, в 1986 році вступив до Вищої Духовної Семінарії в м. Рига (Латвія). 3 січня 1989 року вступив до Ордену Братів Менших (Францисканців). 7 червня 1992 року був рукоположений в священики. У 1992-1998 роках, навчався в Римі в Папському Університеті Antonianum, де отримав ступінь Доктора теології. У роках 1998-1999 працював вікарієм в парафії Св. Анни в м. Полонному (Кам’янець-Подільська Дієцезія). У 1999-2004 роках був Кустошем Братів Менших в Україні, а згодом, від 2004-го до 2007-го року був Провінціалом Провінції Святого Михаїла Архангела Братів Менших в Україні. У 2007-2008 роках був Економом Провінції Братів Менших в Україні. 29 березня 2008 року Святіший Отець Бенедикт XVI призначив його Єпископом Помічником Одесько-Сімферопольської Дієцезії, надаючи йому титульний престол Медіа. 3 травня 2008 року відбулися його Єпископські свячення в кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії в Одесі.


15 червня 2011 року Святіший Отець Бенедикт XVI призначив Петра Геркуляна Мальчука OFM Ординарієм Київсько-Житомирської Дієцезії, надаючи йому титул Архієпископа ad personam (це означає, що Його Високопреосвященство Петро Мальчук має титул архієпископа, а Київсько-Житомирська Єпархія зберігає статус Дієцезії).
27 травня 2016 помер у м. Гродно (Білорусь).

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)