Бути святими сьогодні

Хтось може сказати, що це не актуально, не модно, не для нас. І дуже добре, тому що часто образ святих – це образ тих, які вже на іконці. А оскільки це неможливо за життя, бути святими стає далеким. Звичайно ж ні, бо через певний спосіб життя можемо удостоїтися вічної пам’яті, залишити свій образ на іконах, як приклад життя на довгі віки.

Так само, як колись, так само і сьогодні Божі слова є актуальні для кожного з нас: « Я бо Господь, що вивів вас із Єгипетської землі, щоб бути для вас Богом; тож маєте бути святими, бо Я святий (Лев 11, 45). Маємо їх також зробити модними, зробити девізом нашого сьогоденного життя.

Бути святими означає бути щасливими. Чи це не є актуальним для нас сьогодні?! Чи не це є модою нашого життя – шукати щастя?! Мабуть, так, але на жаль багато людей незалежно від віку в пошуках щастя знаходять нещастя. Нелегка ця дорога, і дуже добре, бо на цій дорозі ми не самі. Сам Бог є з нами і говорить кожному з нас – «бути святими сьогодні»: «Я бо Господь, що вивів тебе через Хрещення з рабства гріха, щоб бути для тебе Богом; тож маєш бути усиновленою дитиною, Божим сином, дочкою, бо я для тебе є Батьком».

Саме через вибір того, кого слухаю, я вибираю своє щастя, свою дорогу святості, вирішую про своє життя. Саме через вибір стаємося тими і маємо те, що вибираємо. Бог шанує вибір кожного з нас, але не хоче, щоб хтось згубився і втратив життя. Коли хтось з нас гине, треба віднайти себе, повернутись, як марнотравний син через Покаяння до Батьківського дому. А дім Його є домом молитви, домом діалогу, домом допомоги, домом радості, домом школи на дорозі до святості. Моє життя і дім будуть такими, якщо Бог буде Господарем мого життя, а я – вільним від залежностей, допомогою для інших, святим в житті.

Святість життя – це людяність; святість християнська – це братерство; святість особова – це відкритість. Все те, що виражаємо у Євхаристії. Чи можемо бути святими сьогодні? Можемо, якщо будемо такими у нашій щоденній поведінці: розумними, тверезими, повними благодаті (вірі, надії та любові), гостинними, слухняними не по відношенню до похоті, а по відношенню до знання правди; чистими в словах і вчинках; не лицемірними, щирими, гарячими в любові і допомозі один одному (1Пт 1, 13-25). В інших місцях Нового Завіту словом “святі” називають віруючих, що прийняли Христа як свого Спасителя, через особове ставлення до кожного зокрема. Бо святість – це спосіб внутрішнього буття, те, що виражаємо у Таїнствах стає видимим у поведінці.

Таїнство – це невидима Божа дія, яка стає видимою у наших словах і вчинках. Це дія, яка освячує нас упродовж всього життя. Таким таїнством має бути кожна людина. Освячувати і освячуватись, що означає ставати більш людяними в суспільстві, братами і сестрами в християнстві, екуменічними у міжконфесійних відносинах. Це наш обов’язок, який випливає з нашої місії, зі спільного священства. Цей обов’язок є таким актуальним у цей Рік Священства.

бр. Михайло Багінський OFM

Чечельник 7.11.2009

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)