о. Альберт Туровський OFM

Наш співбрат відійшов до дому Отця 2 липня 2017 перебуваючи в санаторії. Прожив 68 років, в Ордені Братів Менших – 33 роки, у священстві – 33 роки.

Отець Альберт Зенон Туровський, син Ернеста і Ядвіги Лаговської народився 10 серпня 1948 року в с. Василівка, Житомирського району, Житомирської області.

Вступив до Францисканського Ордену 31 серпня 1982 року. 31 серпня 1983 склав перші обіти а 21 серпня 1986 – вічні обіти. Таїнство священства прийняв 29 травня 1983 року.

Протягом священицького служіння Отець Альберт виконував різні довірені йому завдання та функції. Був настоятелем парафії Св. Флоріана в Шаргороді, парафії св. Йоана з Дуклі в Житомирі, парафії Знайдення Господнього Хреста в Чуднові. Працював також вікарним священиком в Будславі (Булорусь), Судовій Вишні та Полонному. Останні роки свого життя отець Альберт прожив в Ковельському монастирі.

Отець Альберт Туровський виховав цілі покоління. Притаманний йому гумор та відкритість притягували людей. Проповідник, сповідник, духовний асистент францисканського ордену світських, наставник та духовний батько – у такому служінні, отець Альбер реалізував своє францисканське та священицьке покликання, та віддано служив людям.

Памʼятатимуть вірні також і різдвʼяні вертепи. Маючи відповідні навики, отець Альберт майстрував цілі шедеври. Відтворюючи вулиці міст, він хотів показати, що Господь родиться саме для цього міста, і саме для цих людей.

Видимим знаком його праці та посвячення залишаються храми, котрі він будував та ремонтував. Надіємося, що в тих місцях, вірні памʼятатимуть про нього завжди у своїх молитвах.

З 2008 по 2013 отець Альберт був відповідальним за ведення будівництва Хресної Дороги в Шаргороді, на котру сьогодні приїжджають вірні з цілої України.

Ми не в змозі описати всього того добра, котре наш співбрат заподіяв. Лише сам Господь, котрий бачить в укритті, зможе оцінити його труди і винагородити вічним життям!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)