ЧЕЧЕЛЬНИК

Храм у Чечельнику став дієцезіальним санктуарієм Матері Божої Чечельницької

26 серпня вже вкотре святкуємо парафіяльний відпуст Матері Божої Чечельницької в храмі Св. Йосифа, що на Вінничині в смт Чечельник. Але саме 26.08.2015 року відбулась знакова подія, храм було признано як  дієцезіальний санктуарій Матері Божої Чечельницької. А все завдяки чудотворній іконі, історія якої набагато старша навіть за храм в якому знаходиться.

Ікону Матері Божої Чечельницької (копію чудотворної ікони Матері Божої Честоховської) в 1748році  в дарунок отримала сім’я Мрочковських від невідомого художника-паломника, як знак вдячності. Копію було визнано теж чудотворною, після зцілення важко хворого сина сім’ї Мрочковських, які слізно благали про одужання. Згодом її було перенесено до храму Св.Йосифа, збудованого в 1751році й встановлено в головному вівтарі. У радянські часи храм переживав значні труднощі, а ікону переховували парафіяни, аби врятувати. В 1993 році, після повернення храму парафії, ікону було відреставровано та представлено Папі св. Йоану Павлу II, який благословив її і побажав: «Нехай ця ікона стане для нового покоління віруючих джерелом відродження у вірі, любові і надії, і нехай Чечельник стане наново знаним святим місцем — санктуарієм, котрий буде притягувати до себе багато паломників».

Минуло не одне десятиліття, а храм ще досі переживає певні труднощі в реставрації. Священики, які працювали і працюють в Чечельнику, вкладають дуже багато своїх сил на відновлення святині, за що парафіяни їм безмежно вдячні.

Як і щороку року відбувалися довготривалі приготування до важливої , для парафії, події на чолі з настоятелем храму О.Петром Новосельським.  Адже на парафіяльний відпуст Матері Божої Чечельницької прибуло багато гостей, паломників та священників як з України, так і з поза кордону, також були представники Української Православної Церкви Київського патріархату та Греко-Католицької Церкви, була присутня обласна, районна та селищна влади.  Урочистість очолив єпископ ординарій Леонід Дубравський, котрий виголосив Слово Боже, а також озвучив декрет про признання храму – як дієцезіального санктуарія. Під кінець Служби  відбулась святкова процесія навколо храму.

Парафія щиро вдячна усім, хто був присутній на урочистості й змогли разом розділити таку радісну подію. Звичайно, що сердечно запрошує на наступний рік, адже у 2016р. храм святкуватиме 265-річчя. Також будуть відновлюватись паломництва до санктуарія Матері Божої Чечельницької, на які запрошуєм усіх охочих, адже за її заступництвом можливо все, варто вірити, надіятись і з любов’ю гаряче просити!!!

Автор: Діана Мураховська

фото – Олег Нич о. Кирило Вадим Тополевский

Коментарі Вимкнено до Храм у Чечельнику став дієцезіальним санктуарієм Матері Божої Чечельницької

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)