Без категорії

До всіх братів нашої Провінції.

З 2-го по 5-те жовтня відбулася братерська поїздка бр. Доброслава,- Міністра Провінціального і бр. Фаустина,- нового секретаря Провінції до м. Бєлі (Italia). Подорож відбулася з метою відвідання наших співбратів: Даниїла і Оскара; а ще під час цієї поїздки брати були свідками історичної події для нашої Провінції, а саме,- передання (ad experimentum) під нашу францисканську опіку базиліки св. Себастіана і монастиря в самому центрі 50-ти тисячного міста.

Враження від поїздки, побаченого та пережитого, є самими позитивними. Розпочати потрібно від того, що наших братів там дуже добре прийняли і полюбили, починаючи від пересічних парафіян ,і закінчуючи Церковною ієрархією. Як нам розповідали віруючі: «храм св. Себастіана був найбільш відвідуваним в місті», потрібно зазначити що в місті є 14 парафій (наш храм не являється парафіяльним). Приїзду і початку служіння наших братів місцева газета “Il Billese” присвятила цілу сторінку.

2 жовтня в Турині відбулася зустріч Провінціала П’ємонтської Провіції, бр. Maggiorino Stoppa із Провінціалом бр. Доброславом. Після слів привітань, Провінціал Пʼємонту, в особі нашого Мінстра, подякував усім нашим братам, а особливо – бр. Даниїлу і бр. Оскару за те, що вони протягнули «молоду руку допомоги старіючій італійській Провінції». Зустріч була дуже конструктивною і навзаєм багатообіцяючою. Між іншим, домовились про те, що нові брати в Бєллі, юридично залишаючись в Провінції св. Архангела Михаїла в Україні, будуть брати активну участь у духовному і формаційному житті Пʼємонтсько Провінції і будуть почуватися її частинкою. Провінціал Maggiorino запевнив наших співбратів, що його двері будуть для них завжди відкриті. В газеті місцевий Провінціал уточнив, що францисканська Традиція і присутність не змінюється і не переривається, а  лише продовжується з новим ентузіазмом.

3 жовтня Службу Божу і літургію Transitus очолив Провінціал бр. Maggiorino, під час проповіді він звернувся до великої кількості присутніх віруючих зі словами подяки Богу за Його незбагненне провидіння і нашим братам за те, що вийшли назустріч місцевій спільноті. Прихожан Провінціал попросив, щоб вони прийняли наших братів, котрі прибули здалеку, і щоб огорнули їх своєю добротою і опікою, та щоб вони тут почувалися як у себе  вдома.

В урочистість нашого  Патріарха св. Франциска Службу Божу очолив місцевий Ординарій, Його Преосвященство Gabriele Mana, з ним співслужили брати Провінціали: Доброслав і Maggiorino, священники  з місцевої спільноти і співслужителі – гості в присутності великої кількості вірних, яких представляв мер міста і інші чиновники. Розповідаючи про Бідачину з Асижу, Єпископ Ординарій пригадав, як колись єпископ Гвідо накрив його своїм плащем і не просто для того щоб закрити його сором, коли він роздягнувся і зрікся батьківського майна, але, передовсім тому, щоб окрити його опікою Церкви. Проводячи певну паралель, Батько Диєцезії додав “отак я, єпископ Гавриїл, беру під свій церковний плащ опіки оцих наших молодих братів ”. На закінчення Владика подякував Богу, а двом братам – Провінціалам вручив подячні листи, особлива подяка була братам Даниїлу і Оскару, що пригадувало їм те, що вони тут не чужинці, а – “співгромадяни святих”, а присутніх Владика  попросив, щоб прибулих шанували і в усьому допомагали.

Слова вдячності Єпископу, Провінціалу і всім присутнім виразив Міністр Провінції бр. Доброслав. Після Літургії на усіх бажаючих очікував “шведський стіл”. Наступного дня, в неділю, ранкову Службу Божу звершували бр. Доброслав і бр. Фаустин; Міністр Провінції  звернувся до присутніх словами Проповіді, яку переклав Його секретар. Після  Літургії новий гвардіан, – бр. Даниїл подякував братам з України за присутність у такий важливий момент, за Службу і за проповідь, і саме в той момент велика кількість присутніх підтримала слова свого нового пастиря емоційними оплесками. В особливий спосіб дякуємо нашим співбратам: Даниїлу і Оскару за те, що не побоялися взяти на свої плечі Хрест нових обов`язків. Вся Провінція покладає на їхнє служіння великі надії і будемо старатись пам`ятати про них  у молитвах.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)