ФРАНЦИСКАНСЬКЕ ПАЛОМНИЦТВО

“Збережімо віру у нашій сім’ї”. Францисканське паломництво до Чечельницької Матері Божої

З 1 по 3 серпня тривало 4-те Францисканське паломництво до Матері Божої Чечельницької під гаслом: «Збережімо віру у нашій сім`ї». Прочани вирушили з Городківки (Крижопільський р-н, Вінницька обл.) Городківка – Чечельник. Паломники провели в дорозі три дні і пройшли через: Крижопіль, Ободівку, Жабокрич, Цибулівку та Жабокричку. Першого дня паломники пройшли 27,5 кілометрів, другого — 19,9 км, а останнього дня подолали 25 кілометрів. Організатор цієї події — настоятель городківської парафії о. Богдан Мураховський OFM; о. Кирило ТополевськийOFM, директор Францисканського паломництва Шепетівка‑Бердичів, виголошував конференції.

Учасники паломництва прибули з різних куточків України: Томашполя, Тульчина, Закарпаття, Одеси, Понінки, Шепетівки, Вінниці, Городківки, Чечельника, Баранівки, Ободівки. Усього поклонитися Матері Божій в Чечельницькому санктуарії прийшли 109 паломників. Серед них — 4 священники, 3 брата‑новіція, 4 монахині та 1 постулант. Найстаршому учаснику виповнилося 72 роки, він служив паломникам як відповідальний за доставку речей і води; наймолодшому — 6 місяців. Паломництво вирізняли простота, взаємодопомога, радість і дитячий сміх. Саме наймолодші учасники додавали ентузіазму у найважчих моментах. Уже склалася традиція, що дорогою добродії пригощають паломників кавунами і вітають ансамблевим співом.

Паломники входили до Чечельника, тримаючи прапор України, що символізувало їхню молитву до Богородиці за нашу Батьківщину. У самому храмі на знак пошани прочани навколішках йшли до ікони Богородиці.

В суботу, 3 серпня, вечірню Службу Божу очолив декан Томашпільського деканату о. Станіслав Свурка. У своїй проповіді він порівняв залежність паломників від погоди, від того, чи дадуть їм їсти і приймуть на нічліг, до залежності усіх людей від Бога. Отець закликав вірних ціле своє життя довірити Ісусу Христу. Урочисту Святу Мессу в неділю звершив міністр Провінції святого Архангела Михаїла Ордену братів менших о. Даниїл Ботвіна OFM. Під час проповіді він нагадав: все, що ми просимо в Марії, дає нам Ісус, а Матір Божа лише вказує на Нього і молиться на зас. Цитуючи Папу Павла VI, він зазначив, що Марія — це взірець для Церкви. Вона — приклад слухання, молитви, народження і жертви. Щоби виконати Божу волю, треба почути Бога, і це слухання перетворити у розмову з Ним, розмову — в народження Ісуса через приклад свого життя, а народження — в жертву, щоби вміти доручити своє життя Богу. На завершення урочистої Служби Божої відбулася процесія вулицями міста. Марія Стасюк із с. Понінки каже, що вперше у цьому паломництві і має дуже позитивні враження. Оден день їй довелося провести в лікарні через проблеми з ногами, але паломницький дух захоплював її так, що вона хотіла дійти до кінця попри біль.
Соломія Большакова з Києва під час паломництва дала чудове свідчення про життя своєї сім’ї. Паломництво дозволяє їй більше відкриватися на інших людей і на Бога.
Джерело: CREDO: https://credo.pro/2019/08/241463

Коментарі Вимкнено до “Збережімо віру у нашій сім’ї”. Францисканське паломництво до Чечельницької Матері Божої

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)