РЕКОЛЕКЦІЇ

“СІМ ДУХОВНИХ ОБЛАДУНКІВ” – Францисканські реколекції у Яблуниці

Духовні сини Святого Франциска Ассізького, що творять Провінцію Святого Архангела Михаїла Ордену Братів Менших, з 19 по 24 лютого пережили дні духовної віднови – реколекції. Проповідником та духовним керівником у реколекціях був брат Ґвідон Коб’єц OFM з францисканської Провінції Святого Франциска Ассіського, що у Польщі. „Візьміть повну Божу зброю” (Еф 6, 13) – „Сім видів духовної зброї” Святої Катерини Болонської, клариски.

Саме такою була тема реколекцій, на котрій були зосереджені духовні конференції. Реколекціоніст, завдяки поглибленому тлумаченню фрагменту листа Святого Апостола Павла до Ефесян вказав, що людина, котру Бог „посадовив на небі у Ісусі Христі” (Еф 6, 6) мусить „надягнути повну зброю Божу, щоб за лихої години могти дати опір і, перемагаючи все, міцно встоятися” (Еф 6, 13).

У 6 розділі послання до Ефесян Апостол Павло пише, щоб мати підперезані бедра правдою, вдягнутись у броню справедливости, взути ноги в готовість, щоб проповідувати Євангелію миру. А над усе взяти щит віри, яким здолаєте згасити всі розпечені стріли лукавого, взяти також шолом спасіння та меч духовний, тобто слово Боже. Кожен елемент зброї Святого Павла, проповідник, брат Ґвідон, співставив з духовною зброєю Святої Катерини Болонської. Свята з Болонії, як головний принцип, подає перш за все турботу про те, щоб завжди чинити добро. У переліку духовної зброї, згідно думки францисканської Святої знаходиться: невпинна пам’ять про райські блага, віра, що покладаючись лише на власні сили, ми не спроможні зробити нічого правдиво доброго, пам’ять про смерть, довіра Богу та покладання на його любов, щоб ніколи не лякатися боротьби зі злом – чи то у світі чи в нас самих, часті розважання подій та слів з життя Ісуса Христа, особливо Його муки та смерті, перебування у постійній приязні із Словом Божим, носячи його в серці, щоб воно керувало усіма нашими думками та діями.Черпаючи з твору Святої Катерини Болонської, клариски, брат Ґвідон провів паралель між елементами Павлової зброї та духовної зброї Святої Катерини. Підкреслив, що людина, котра хоче виграти духовну боротьбу має для цього всі необхідні інструменти подаровані їй Богом, але як воїн, щоб бути професійним повинен тренуватись, так само і людина, щоб бути вірною своєму покликанню – повинна невпинно тренуватися використовуючи ту духовну зброю, котру її дав Бог.Завдяки повчанню Святого Апостола Павла вміло переплетеного із духовною спадщиною францисканської святої – Катерини Болонської, брати отримали глибокі та чіткі вказівки для глибшого переживання францисканського та священницького покликання.

Коментарі Вимкнено до “СІМ ДУХОВНИХ ОБЛАДУНКІВ” – Францисканські реколекції у Яблуниці

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)