БАРАНІВКА

Новий вівтар в Полянках

8 липня 2012 року в парафії св. Марії Магдалини в селищі Полянка, Баранівського р-ну на Житомирщині було освячення нового вівтаря в парафіяльному костелі. Урочистість парафіяльного відпусту очолив його преосвященство о. єпископ Станіслав Широкорадюк, головний вікарій Києво-Житомирської дієцезії та адміністратор Луцької дієцезії і одночасно засновник костелу та парафії в Полянках.

Від початку існування храму в селищі (1995 р.) вірні мріяли окрасити його вівтарем. В липні 2011 р. мрії почали ставати реальністю. Кс. Стефан Маєвський, який на той час був настоятелем парафії Воздвиження Всечесного Хреста в Новограді Волинському, запропонував о. Вікторину Мушинському, настоятелю парафії в Полянках, двох майстрів: Антонія та Романа Скаковських, батька та сина. Під кінець місяця липня 2011 р. майстри приступили втілювати проект в дійсність.

Було намальовано початковий ескіз, який затвердив о. др Ципріан Мориц, Францисканець з Любліна в Польщі, професор з історії мистецтва. Вже наприкінці березня було встановлено першу частину вівтаря – різьба Тайної Вечері Ісуса з Апостолами. В швидкому часі було виготовлено другу і заключну частину вівтаря – колони, між якими знаходяться фігури Святих – св. Франциска з Ассізі, засновника Ордену Братів Менших, до якого належать священики нашої парафії, св. Терези від дитятка Ісус і всередині образ головної покровительки парафії – св. Марії Магдалини, намальований Романом Скаковським. Завершення вівтаря оздобними валютами, ангелами та фігурою св. Духа в постатті голуба.

Завдяки Господу Богу, усім добродіям та парафіянам костел в Полянках набрав нового обличчя з прекрасним вівтарем.
Богу нехай буде подяка! Усім людям доброї волі хай Милосердний Бог завжди благолсовить.

О. Вікторин Мушинський, ofm

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)