ФРАНЦИСКАНСЬКЕ ПАЛОМНИЦТВО

Все про XXI Францисканське паломництво Шепетівка – Полонне – Бердичів

Чудовий час паломництва промайнув дуже швидко і тепер можна спокійно споглянути та підсумувати ті події, котрі нам товаришували протягом чотирьох днів. Те, що ми бачили під час паломництва, це лише група людей, котра йдучи співає і молиться. Однак за цим всім стоїть велика кількість людей, котра ще задовго до запланованої дати виходу, починає приготування. Відповідальність за організацію паломництва бере на себе Провінція св. Архангела Михаїла Ордену Менших Братів в Україні під керівництвом Міністра Провінції бр. Доброслава Копистеринського та керівника паломництва бр. Ярослава Машталяра, котрий вже в дев’яте приводить це паломництво до Бердичева.

Наше францисканське паломництво відбулося вже 21 раз, і оскільки його засновником був отець єпископ Станіслав Широкорадюк францисканець, воно ніколи не відбувається без його духовного патронату. Він завжди турбується про нього і при можливості намагається взяти в ньому участь.

Цього року як ніколи, сама погода допомагала паломникам долати кілометри доріг. Не було такого спекотного сонця як в минулих роках, та жодного разу в дорозі нас не злив дощ. Він якщо падав, то це було вночі або ж на зупинці, щоб змочити нам дорогу та освіжити повітря.

Цьогорічне Францисканське паломництво до Матері Божої Бердичівської нараховувало майже 600 осіб, але не в кількості сила, а в силі духа з котрим йшов кожний паломник. Розпочинаючи цей шлях ніхто не очікував, що паломників назбирається аж стільки, адже з Шепетівки вийшло близько 145 осіб, з них близько 20 осіб духовенства разом з сестрами, священиками та семінаристами. В Полонному до групи паломників, що вийшли з Шепетівки доєдналося близько 300 осіб. Решта паломників з Баранівки та Першотравенська чекали на нас в Мирополі, де всі ми споживали смачний обід.

В цьому році католицька Церква переживає Рік Віри, тому наше паломництво проходило під девізом Марія – Мати нашої віри! Під час паломництва паломники мали змогу слухати духовні конференції на тему віри в житті різних її свідків. Першою з них є Пресвята Богородиця Діва Марія, також згадувалося про отця нашої віри Авраама, про апостолів та про постаті, котрі є в Євангелії, і котрі мали змогу бути близько Ісуса. Конференції були приготовлені братом Даниїлом.

Йдучи дорогою, яка втомлює та виснажує, паломники мали змогу не лише заглибитись у свій власний духовний світ, щоб побачити свої слабкі сторони, але й також зауважити, що не являються самотніми в цій дорозі до чудотворної ікони. В цьому часі кожен охочий мав можливість приготуватися духовно не тільки через молитву та виснажливу дорогу, але також і через Таїнство Сповіді, єднаючись з Господом. З паломниками йшло близько 20 священників, котрі уділяли для них цього таїнства.

Коли паломники почали наближатися до санктуарія Матері Божої в Бердичеві, то почали забувати про змучення, втому, біль мозолів та про те, що позаду вже близько 130 км. пройденого шляху. Входячи в місто паломники радісно та голосно співали, підносячи свої хустинки, вони вітали своїми усмішками мешканців міста. Коли все паломництво дісталося на майдан перед храмом, їхня радість не знала меж. Співали, хлопали в долоні, підскакували, танцювали, а все це робили з любові до Матінки Божої, котра вела їх протягом 4 днів.

Всім, хто взяв участь в цьому паломництві виражаємо слова вдячності за те, що не побоялися важкої та виснажливої дороги і захотіли цей час розділити разом з нами. Нехай Матір Божа Бердичівська вислуховує всі ваші молитви та ніколи не перестає простягати плащ своєї опіки над усіма вами.

17.07.2013 – Перший день паломництва Шепетівка-Полонне-Бердичів ДИВІТЬСЯ ФОТО ТУТ

XXI Паломництво Шепетівка-Полонне-Бердичів вирушило 17 червня 2013 року з Шепетівки в кількості понад 140 паломників. Першого дня їх чекало подолати дорогу до Полонного 40 км. Цього дня у вечір їх чекали полонські парафіяни, щоб взяти на нічліг. Чекаємо наступного дня до якого доєднаються паломники з Полонного. День розпочнеться з урочистої Служби Божої в Полонському храмі, яку очолить Провінціал Ордену Братів Менших в Україні бр. Доброслав Копистеринський, після чого паломники вирушать далі в дорогу до Матері Божої Бердичівської. Від Шепетівки до Бердичева паломництво триває 4 дні і сягає

18.07.2013 – Другий день паломництва Шепетівка-Полонне-Бердичів ДИВІТЬСЯ ФОТО ТУТ

Сьогоднішній день був для нас усіх дуже плідним, адже до нас сьогодні доєдналися групи з різних місцевостей України. Деякі паломники прибули ще вчора ввечері і сьогодні спільно вирушили у дорогу.

Отож, в паломництві йдуть групи людей з Шепетівки, Шаргороду, Розкоші, Бару, Житомира, Києва, Бердичева, Будслава (Білорусія), Луцька, Судової Вишні, Рави-Руської, Гусятина, Львова, Городка, Городківки, Коростеня, Новоград-Волинського, Баранівки, Закарпаття, Понінки, Першотравенська, Чуднова, Карвинівки, Шостки, ну і самого Полонного, де мали ночівлю.

О 7.00 ранку паломники та парафіяни Полонської парафії зібрались на Божій Службі, котру очолив наш провінціальний міністр бр. Доброслав Копистеринський. Після чого всі ми вирушили до Мирополя де на нас чекав смачний обід.

Сьогоднішній день був плідний не тільки в кількість груп, котрі до нас приєдналися, але і в духовні конференції, котрі нам виголошував бр. Даниїл Ботвіна.

В цей день ми подолали 36 км дороги, а це дорівнює тій кількості, котру пройшли вчора. Отже, вже позаду 72 км. Після кожного кілометра дороги дається взнаки те, що паломництво це не прогулянка по асфальтовій дорозі, а тяжке зусилля в котре кожен з нас вкладає багато сил. Ввечері о 20.00 годині паломники прибули до селища Романівка, де на них, змучених дорогою чекала вечеря та нічний відпочинок.

19.07.2013 – Третій день паломництва Шепетівка-Полонне-Бердичів ФОТО ДИВІТЬ ТУТ

Сьогодні паломники мали тяжкий день, так як і кожен попередній. Однак за кількістю пройдених кілометрів мали пройти сьогодні найменше, лише 31 км., але розпочнемо від самого ранку. Ми прокинулись о 6.00 ранку, щоб приготуватись до Святої Меси, і так як це вже стало традиційно в нашому паломництві в сьогоднішній день Месу звершують священики приміціанти, котрі були висвячені цього року. Цього року їх було аж чотирьох! Месу очолив бр. Оскар Михайло Малих OFM з Бердичева, та інші брати-священики неопресвітери з ним співслужили бр. Юстин Олександр Копитко OFM з Шаргорода, бр. Никодим Валентин Рудзінський OFM з Житомира, бр. Едуард Юрій Семко OFM з Розкоші.

Після Меси брати уділили всім приміційного благословення, та пішли підкріпляти свої фізичні сили сніданком.

Дорога як завжди розпочалася радісно та з співом, але біль та старі мозолі швидко нагадали про те, що ми йдемо в паломництві, і нам є за що жертвувати свої терпіння.

Після невеличкої перерви в дорозі паломники вирушили до Чуднова, де на них очікував бр. Милослав Горай, настоятель парафії, котрий є знаний зі своєї щедроти поливати всіх паломників водою, щоб нікому її не забракло. Після чого ми спожили смачний обід, відпочили та рушили в дорогу, де на нас після обіду чекала духовна конференція, котру говорив бр. Даниїл Ботвіна. Сьогоднішньою темою конференції була віра в життя апостолів Петра та Юди Іскаріоти. Дві різні постаті та два різні погляди на пережиття своєї віри, та два різних закінчення своєї земної подорожі.

Також в плані сьогоднішнього дня була хресна дорога, котру провадив Провінціал Братів Менших в Україні бр. Доброслав Копистеринський.

На вечір паломники прибули до мальовничого села Великі Коровинці, де на них чекали мешканці, котрі є знанні зі своєї гостинності. Вони як завжди зустріли паломників хлібом та нагодували смачною вечерьою.

Після цього відбувся футбольний матч між командами мешканців села та паломниками. Паломники в котре проявили себе ліпшими на футбольному полі вигравши 2:0 .

Так закінчився третій день нашої дороги до чудотворного образу Матері Божої Бердичівської. Завтра перед нами важкий і останній день паломництва, тому слід добре відпочити.

20.07.2013 – Останній день паломництва Шепетівка-Полонне-Бердичів ФОТО ДИВІТЬ ТУТ

Ось і настав час завершення ХХІ францисканського паломництва!

Чотири довгих дні, котрі здавалось би на початку, що ніколи не завершаться промайнули наче один. Останній день всі йшли з особливим натхненням, якби відчуваючи, що на них там в Бердичеві, вже хтось чекає, щоб уділити всім своєї опіки. І не помилилися, адже Марія в чудотворній іконі очікує на кожного, хто до неї приходить та з довірою представляє свої прохання.В нашому останньому дні як завжди був час на молитву, спів, духовну конференцію. В цей день паломники йдуть найменше кілометрів 26. На останній зупинці на паломників, котрі йшли родинами більше ніж три особи від родини,чекали подарунки, як це було від давна оголошено організаторами паломництва. В цей рік віри для четвертого учасника з родини було подаровано Святе Писання.

Після зупинки ми радісно та з гучним співом увійшли в місто Бердичів вітаючи його мешканців. Коли ми прибули до стіп Діви Марії Бердичівської всіх паломників огорнула велика радість з того, що пройшли цю дорогу. На місці виявилося, що наше паломництво було найбільшим цього року, понад 600 осіб, з них 21 священик, 1 диякон, 16 сестер-монахинь, 9 кліриків та 3 постулянтів . Найменшим учасником була 5 місячна дитина, а найстаршим пан Іван 72 роки.

О 18.00 всі паломники взяли участь у Месі, після чого розійшлися на заслужений та довгоочікуваний нічліг. Як завжди цей пройдений час ніколи не забудеться і залишиться глибоко в наших серцях.

Маріє, Мати Божа Бердичівська – молись за нас!

ДЕКІЛЬКА УРИВКІВ З ПАЛОМНИЦТВА – ТАК ЯК ЦЕ БУЛО

З вдячністю за спільну молитву та пройдений шлях Брати Францисканці.

Текст бр. Нікодим Рудзінський

Коментарі Вимкнено до Все про XXI Францисканське паломництво Шепетівка – Полонне – Бердичів

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)