ФРАНЦИСКАНСЬКЕ ПАЛОМНИЦТВО,  ШАРГОРОД

Францисканське паломництво із Вінниці до Шаргорода

З 26 по 28 травня відбулося перше францисканське паломництво з Вінниці до Санктуарію Страстей Господніх, Хресної Дороги у Шаргороді. Очікуючи духовного відновлення та, як казав єпископ Леон Дубравський, “духовного заряду”, 35 паломників з 8 парафій Кам’янець-Подільської та Києво-Житомирської дієцезії вирушило до Шаргородської Кальварії. Разом з паломниками крокували та допомагали краще відчути Ісуса та примиритися з Ним у Таїнстві Покаяння та Євхаристії п’ятеро священників: настоятель парафії св. Флоріана та хранитель санктуарію Страстей Господніх у Шаргороді о. Бенедикт Свідерський OFM, о. Юстин Копитко OFM, о. Матвій Копитко OFM, о. Богдан Мураховський OFM та о. Симон Байдацький OFM. Також серед паломників були сестри Бенедиктинки-Місіонерки, які своєю енергією та посмішкою усіх заряджали. Організатором та ініціатором паломництва стала благодійна організація “Карітас-Спес Вінниця” на чолі з директором паломництва Євгеном Маркевичем.
Впродовж шляху вірні молилися за мир у світі, в Україні, за припинення коронавірусу та кожен у своїх намірах. Покровителем паломництва став святий Йосип, якого ще ближче у своїх конференціях отець Матвій Копитко OFM приблизив до паломників.
Це паломництво відрізнялося від інших тим, що окрім того, що воно було освячене Богом через дощ, який линув з неба майже постійно, також і дало можливість аж тричі отримати відпуст: у Санктуарії Святого Йосифа у Гнівані, у с.Красному у храмі Святого Йосипа та безпосередньо у Санктуарії Страстей Господніх у Шаргороді.
Паломники мали можливість відвідати Санктуарій Пресвятої Матері Божої Тиврівської та мучеників за віру у Тиврові та парафію Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у с. Мурафа, де і мали відпочинок після кожного дня паломництва.
Всією дружньою родиною, вже у складі 46 осіб, паломництво дійшло до своєї мети. Вже у Шаргороді, паломників зустрічав хранитель санктуарію Страстей Господніх у Шаргороді о. Бенедикт Свідерський OFM та єпископ Леон Дубравський.
Паломники взяли участь в урочистій Святій Месі, на якій відрізнялися від інших своїми жовтими та блакитними хустинками. Після Євхаристії вирушили Хресною Дорогою, яка цьогоріч була екстремальною з огляду на зливу. Однак всі випробування, які траплялися на шляху, стали для кожного паломника освяченням та знаком того, що Бог завжди поруч.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)