БРАТЕРСЬКА ЗУСТРІЧ,  ЮВІЛЕЙ

Родинно- братерська зустріч

З 19 по 22 вересня, згідно з багатолітньою традицією провінції св. Архангела Михаїла Ордену Менших Братів в Україні, в селі Зарічани що під Житомиром, в атмосфері братерства та в безпосередній близькості до природи, пройшла зустріч всіх братів францисканців які належать до вищезгаданої чернечої провінції.

Розпорядок кожного з днів був спланований урядом провінції таким чином, аби в рівній мірі брати могли: духовно зусередитися беручи участь в спільних молитвах та в Пресвятій Євхаристії; задуматися над актуальними викликами які ставить сучасний світ в душпастирській праці; проаналізувати рівень виконання щоденних обов’язків; підбити висновки вже зробленого за минулий рік і найголовніше – спланувати вектор розвитку провінції в найближчому майбутньому. А також, просто відпочити від щоденних обов’язків в дусі спільноти та францисканської радості.

Цього року, під час щоденних конференцій які приготували для всіє спільноти брати Леон та Мирон приблизили головні теми з останніх міжнародних францисканських симпозіумів якій пройшли в Вероні на тему ” Душпастирство біженців та переселенців” та в Сассоне (Італія) “Нова місійна евангелезація” відповідно. Брати лектори наголосили на особливій актуальністі даних проблем для нашого суспільства і нагадали усій спільноті про обов’язок знаходити нові методи і свіжі сили, щоб виходити на зустріч усім потребуючим.

Брат Емануїл в свою чергу, як відповідальний за постійну формацію в провінції, презентував новий статут ” зі справ формації та студіїв ” та заохотив до його глибшого студіювання. Також, брати які належать до літургійної комісії провінції презентували нове видання провінціальгого молитовника вже доповнене та поправлене, для щоденного користовання у всіх домах провінції.

На менш важливою була і зустріч усіх братів з провінціальним міністром братом Даниїлом, на якій вирішувалися актуальні питання організації життя та способів виконання обов’язків в провінції та спільні пошуки найбільш ефективних шляхів спільної реалізації Францисканского покликання.

Під час вільного часу, натомість , брати за філіжанкою кави чи піших прогулянок осіннім лісом мали змогу поділитися досвідом, поспілкуватися, подискутувати. Не обійшлося звичайно і без жартів, як невідємної частини францисканської харизми у дусі радостіі та братерства.

Останній, четвертий день завершив братерську зустріч спільною Євхаристію в Бердичівському санктуарії Матері Божої з гори Кармель, покровительки Дієцезії та всієї України. Під час Святої Месси у стіп Цариці Францисканського ордену, молоді брати на відновили свої часові чернечі обіти. Де разом з усією францисканською родиною молилися про витривалість в покликанні та якнайкраще його реалізацію. В свою чергу брати Франциск І Августин відзначили 25 річницю вічних обітів в ордені святого Франциска і спільно дякували за дар покликання разом з усіма братами. Отець- провінціал в проповіді підкреслив цінність дару витривалості і такого прикладу старших братів для наслідування молодими.

А фінальною нотою усього зібрання в Бердичеві став урочистий обід .

Після якого підкріпленні, як фізично так і духовно брати вирушили в напрямку місць своєїх служби та праці .

Загалом кількість усіх братів які були присутні на зустрічі було близько 60 з різних куточків України та за її меж.

Дякуємо Вседоброму Богу та всім добродіям за допомогу та молитву дякуючі якими, брати мали змогу зібратися під одним дахом та спільно провести цей час.

Текст – бр. Назарій Фото – бр. Річард

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)