Хресна Дорога,  ШАРГОРОД

Милосердя — брама до вічності. Хресна Дорога в Шаргороді

У п’ятницю 23 вересня 2016 р., у Шаргороді відбулася традиційна Хресна Дорога.

Погода видалася сприятлива. На молебень зібралися того дня близько п’яти тисяч віруючих із різних куточків України. Шаргородська молитва Хресної Дороги розпочинається полуденною Євхаристією у храмі св. Флоріана. Отець Даниїл Ботвіна OFM, Провінціальний міністр Братів Менших в Україні, виголосив на ній проповідь про Бога, який є завжди Милосердний.

Очолив цей молебень за Милосердя єпископ-ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський. Тема цьогорічної Хресної Дороги була співзвучна з Хресною Дорогою краківських Днів молоді: «Будьте милосердні, як Отець наш небесний». Під час стоянь лунали роздуми про милосердя крізь призму вчинків милосердя щодо душі й тіла. Цими самими словами молилися під час СДМ у Кракові Папа Франциск із молоддю з усього світу. Шаргородська Хресна Дорога налічує 2 км траси, складається з традиційних 14 стоянь-капличок, і роздуми семи стоянь були присвячені конкретним учинкам милосердя для душі, й ще семи — для тіла.

Після завершення спільної молитви зібрані прийняли особливе пастирське благословення з рук єпископа Леона. Паломники, які прибули здалеку, мали також змогу підкріпитися фізично — гарячим чаєм та смачними пирогами. Почастунок для них приготували учасники місцевого осередку Карітасу, який діє при шаргородській парафії св. Флоріана.

В Україні добре відомі римо-католикам стояння Хресної Дороги в Шаргороді, які традиційно відбуваються в одну з п’ятниць вересня. Цього року молебень відбувся 23 вересня. Від початку існування він проводився як дієцезіальна хресна, але цього року можна вже сказати, що вона була всеукраїнською. У молитві взяли участь паломники з Бердичева, Житомира (Києво-Житомирська дієцезія), Збаража (Львівська дієцезії) та близько 30‑ти інших парафій. У молебні брали участь 20 священиків: 12 відправляли Євхаристію, 8 сповідали.

«Хресна Дорога — каплички — без паломників є мертвим камінням. Тільки завдяки паломникам вона стає живою. Тому ваш внесок дуже важливий для того, щоби ця Хресна Дорога насправді була живою», — такими словами отець‑настоятель Бенедикт Свідерський подякував усім прочанам за участь у спільній молитві.
Джерело: CREDO

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)