МІНІСТРАНТИ

Міністранська оаза в Зарічанах

З 17 по 24 серпня у християнському таборі «Мелодія» в с. Зарічани, біля Житомира, відбулася Оаза для міністрантів, організатором якої був о. Юстин. Крім священика та аніматорів, в таборі зібралося 70 юнаків, котрі прибули з різних францисканських парафій Провінції святого Архангела Михаїла в Україні: з Житомира, Шаргорода, Баранівки, Полянок, Шепетівки, Полонного, Чуднова, Чечельника та Городківки.

Темою, яка супроводжувала хлопців протягом цих днів, була «Виховання особистого характеру». Міністранти звернули свою увагу на такі риси характеру, як повага, відповідальність та надійність, чесність та сміливість, працьовитість, доброта та співчуття.

Наш відпочинок розпочався представленням учасників навколо багаття. Кожен міністрант мав можливість представитись: сказати як його звати, скільки йому років і скільки він служить біля вівтаря. Міністранти були поділені по групах,  на чолі котрих були аніматори: бр. Симон, бр. Пасхаліс, бр. Христофор, бр. Серафим, аніматори Віталій, Олег та Денис. Кожна група протягом відпочинку виконувала свої обовязки: відповідальність за літургію, миття посуду, накривання на стіл, порядки ітд.

Відомо, що переважна більшість хлопців люблять пограти у футбол, і саме тому було вирішено влаштувати «Міністранський Футбольний Турнір», за перемогу в котрому команди отримали кубки. Через те, що вік хлопців був різний, кубків було два. Перший, для трохи менших, здобули хлопці з Житомира «ФК Альфа Junior», які грали проти “ФК Fraternitas Junior” з Шепетівки. Гра закінчилася з  рахунком 1:0. Натомість другий кубок був розіграний між командами з Баранівки та Городківки. Матч закінчився з рахунком 0:0, але в серії пенальті перемогу здобула команда з Городківки (0:2).

Цікавими також були вечори нашої оази: крім того, що кожного вечора, хлопці представляли підсумки з праці в групах над темою дня, були і веселі ігри, які сподобалася для кожного – «Козаки-Розбійники», “Розсміши коміка” та “Прапор”. Натомість в п’ятницю була Хресна Дорога, на спомин смерті Ісуса Христа.

Щодня звершувалася Свята Меса, котру очолював о. Юстин. А в передостанній день, в неділю до нас приїхав Провінціальний Міністр Ордену Менших Братів в Україні – отець Доброслав, який, проголошуючи для нас Боже Слово, наголосив на тому, що кожен християнин, а особливо міністрант, повинен бути добрим прикладом не тільки в храмі, але завжди, не залежно від того з ким і де б він не був.

Загалом хлопцям дуже сподобалося, адже коли йдеться про християнський відпочинок, кожен міністрант каже «Так» для Господа і йде за ним. Все було дуже цікаво та пізнавально. Надіємося, що ці реколекції принесуть свої плоди у будуванні характеру кожного міністранта.

Володимир Ткачов, м. Баранівка

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)