ЖИТОМИР,  МОЛОДЬ

Оплаткова зустріч ФраМ

У Римо-Католицькій Церкві вже розпочався звичайний період літургійного року, однак це не заважає Францисканській Молоді перебувати в атмосфері Різдва Христового та нести Добру Новину для оточуючих. Саме тому у суботу, 20 січня, у місті Житомир відбулася оплаткова зустріч ФраМ.

Щорічне ділення білим прісним хлібом об’днало майже півтори сотні молодих та гарячих сердець з Баранівки, Житомира, Полянок, Полонного, Новоселиці, Чечельника, Шаргорода, Шепетівки та інших парафій. Зустріч розпочалася Євхаристією, яку звершив віце-міністр провінції Святого Архангела Михаїла о. Емануїл Сабадах. Під час проповіді отець наголосив, що серед світового інформаційного потоку, молоді важливо не загубити свій лик, своє «Я», мати мужність прийняти себе з усіма своїми вадами та перевагами. Також священик переконав, що кожна людина з впевненістю може назвати себе добрим та красивим, адже віддзеркалює обличчя Бога, на образ якого ми усі створені. Окрасою Літургії став мелодійний спів колядок у виконанні молоді з Житомира.

Опісля Святої Меси відбулося ділення оплатком, де молодь та священики мали змогу перепросити один одного, скласти привітання та побажання з нагоди різдвяних та новорічних свят. Взаємне ділення хлібом стало символом пробачення, примирення та любові, поєднання усіх присутніх в одну велику францисканську родину, кожен член якої готовий ділитися усім, що має, зі своїм ближнім. Родзинкою рекреаційної оказії став похід на каток, оскільки саме тут францисканська молодь змогла відчути дружню руку брата/сестри, насолодитися усією гіркотою падіння та радістю підняття, а також навчитися або ж удосконалити свої навички катання на ковзанах.

Розважальна програма, котру підготувала молодь з Шепетівки, мала не лише рекреаційний, але й дидактичний характер, адже різноманітні конкурси, вікторини, ребуси та кросворди допомогли усім присутнім більше дізнатися про життя Святого Франциска, але й почути про традиції святкування Різдва у різних куточках нашої Вітчизни та Світу. І звичайно, інтеграційні танці та дискотека, без яких не обходиться жодна рекреаційна зустріч.

Крім того, саме у Житомирі було оголошено переможця вже традиційного для нашої провінції конкурсу колядок «Найкращі колядники ФраМ». Вітаємо молодь Баранівки та отця Кирила з довгоочікуваною перемогою, бо саме відео «Операція „Ялинка“» набрало на офіційному сайті провінції 2045 оцінок та визнано найкращим на думку чисельної аудиторії. Нагадаємо, що два роки поспіль призерами конкурсу та «Найкращими колядниками Францисканської Молоді» було Полонне. Вітаємо переможців, а усіх інших заохочуємо не здаватися, розвивати свої ідеї та удосконалювати спів, популяризуючи різдвяні наспіви.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)