ЖИТОМИР

ХТО ЯК БОГ

“Кланяйтесь Богу, духи небесні,
Кланяйтесь Богу, ангельські сили…”

Святий Архангел Михаїл є одним з трьох вшановуваних сьогодні Архангелів. Для провінції Ордену Братів Менших Архангел Михаїл є покровителем. Під його заступництво була віддана молода чернеча спільнота францисканців в Україні 23 березня 1993 року, а 17-го червня 2004-го року відбулося проголошення окремої францисканської Провінції в Україні з центром у Житомирі, котра є наймолодшою в Ордені Братів Менших.


Ось 17 років поспіль під покровом Архангела Михаїла сходять видимі благодаті на провінцію та Україну в цілому. Адже наша Батьківщина посвячена під покровительство Архангела Михаїха.
​​Сьогодні спільно підносимо хвалу та подяку нашому Богу, брати та парафіяни, єднаючись духовно в усіх сімнадцятьох монастирях Провінції.
​​Урочисту Святу Месу в храмі св. Йоана з Дуклі очолив міністр Провінції о. Даниїл Ботвіна OFM.
​​Наука проповіді була корисною для сприйняття. Провінціал пригадав про духовність святого Франциска, котрий був сповнений особливої поваги до Архангела Михаїла. Щороку, 14-го серпня, Франциск розпочинав суворий 40-денний піст на славу Архангела. Символічно стигмати святий Франциск отримав 17 вересня напередодні Урочистості, котру святкуємо сьогодні.
​​Також вартий уваги факт супроводу Архангелом Михаїлом, на шляху до спасіння, людини цього світу. Численні зображення та скульптури показують нам Архангела в триваючій боротьбі або вже переможцем. Істина ж в тому, що Архангел вже переміг зло. Адже на хресті Ісус переміг сатану, котрий є зло та смерть. Боротьби з дияволом за владу вже не має.
​​Натомість боротьба триває в світі за спасіння людини. Спасіння залежить лише від волі людини. Щодня треба вибирати Господа Бога, адже не знаєш, який з днів буде для тебе останній…
​​Всі живі повинні пам’ятати, Архангел Михаїл не влаштовує кращого життя, але маємо просити, щоб він супроводжував нас в дорозі на цій землі до спасіння, за яке Ісус Христос заплатив власною Святою Кров’ю.

Автор: О. К.

Фотограф: бр. Richard Viktor StopaOFM

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)