ЖИТОМИР

Транзітус

ХТО ТВОЯ СЕСТРА?Святий Франциск був першим хто дав відповідь, що шокує окремих осіб до сьогодні.Шоком для оточення було багато вчинків Франциска. Взірець покори та правдивої убогості, той що народився в достатку і відійшов з цього світу цілковито убогим.

Сьогодні 3 жовтня, ми Брати Менші, згадуємо блаженну смерть святого Франциска. Блаженство цього моменту полягало в тому, що це не був відхід, а був перехід нашого святого засновника, до цілковитого життя з Богом, що латинською мовою окреслюється словом «Transitus».

Цьому вибраному чоловіку вистачило 44 роки для того, щоб своїм життям ввійти в історію не лише католицької церкви, а й в історію світу. Маючи чисельну кількість співбратів ще за життя, святий Франциск сповнений відваги звернувся до єпископа, а згодом і до Апостольської Столиці з проханням затвердити Устав для спільноти, вподобаної Богом.Святий довіряв Богу все без винятку, в першу чергу своє життя, котре милосердний Бог прийняв до себе 3 жовтня 1226-го року. Це був 45-й рік життя святого, 20-й від часу, коли розпочав покуту та 2-й від отримання Святих Стигматів.

У своїй проповіді на вечірній Святій Месі в храмі св. Йоана з Дуклі о. Даниїл Ботвіна OFM, – міністр Провінції Святого Архангела Михаїла в Україні, звернув в особливий спосіб увагу присутніх на останні слова Франциска, з якими він звернувся до своїх братів: терпеливість, вбогість, вірність Римській Церкві.Цікаво що терпеливість Франциск передусім має на увазі до ближнього. Щоб ми в покорі співіснували з ближніми і приймали їх відмінність від нас самих. Вбогість необхідна щоб не прив’язуватись і бути спроможним йти туди, де Бог тебе потребуватиме.Вірність саме Апостольській Столиці була надактуальна в часи Середньовіччя, де панували самопроголошені спільноти та поширювані ними єресі. Для збереження цього вогню істинної католицької релігії, Франциск закликав до залежності та послуху Папському Престолу.Ми, люди сучасного суспільства, молячись словами самого святого Франциска, нашого покровителя, так як і брати 800 років тому назад, торкаємось його мудрості: смерть – це останні двері світу теперішнього, за ними зустріч з Триєдиним Богом. І лише від нас залежить чи ми постанемо перед Ним в соромі чи повні радості, як це зробив святий Франциск з Ассізі.

 Фото: Richard Viktor StopaOFM

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)