новіціат

Перші обітниці 9 вересня 2011

Баранівка

Перші обітниці

«…обіцяю Богу Отцю святому і всемогутньому, що впродовж одного року буду жити в послуху, без власності та в чистоті…»

В п’ятницю 9 вересня троє братів новіціїв: Юрій, Серафим та Симон, склали перші обітниці в Ордені Менших Братів на руки брата провінціала Доброслава, обіцяючи Богові жити протягом року в послуху, без власності та в чистоті. В такий спосіб закінчили вони річний новіціат в чернечому домі в м. Баранівка.

В проповіді бр. Провінціал Доброслав пригадав, що кожна людина у своєму житті здійснює свій вибір. Вибір, який має певну підставу. Брати новіції вибрали дорогу через посвяту Богові, наслідуючи Ісуса Христа за прикладом св. Франциска з Ассізі складаючи перші чернечі обітниці Богові. Далі, брат Провінціал пригадав, що обітниці, які брати склали Богові, це передусім дар від Бога для цілої Церкви. Брати повинні завжди пам’ятати, що за їх посередництвом Церква має показувати для інших людей шлях до Христа.

А після урочистої Літургії було сказано багато гарних слів подяки, привітань, як на адресу Братів, так і на всіх вихователів та тим, хто в більшій чи меншій мірі спричинився до цього радісного дня.

бр. Мирон Шалавінський, ofm

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)