ПРОВІНЦІЯ

Вшанування св. Йоана з Дуклі – покровителя міста Львова

26 червня у Львові Брати Менші Францисканці вшанували святого свого Ордену, котрий є також покровителем міста Львова.  Традиційно мощі святого було внесено до храму св. Андрія, колишнього бернардинського монастиря, яким тепер опікуються отці-василіяни УГКЦ. Саме тут завершив свій земний шлях св. Йоан із Дуклі.
Святу Месу очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії  Едвард Кава у співслужінні з братами-францисканцями з різних парафій України та священниками Львівського деканату на чолі з отцем-деканом. Проповідь виголосив віце-провінціал Провінції св. Архангела Михаїла, о. Емануїл Сабадах OFM. Він заохотив усіх присутніх не шукати відмінностей між собою та Богом, а зосередитися на тому, що кожен із нас може любити як Бог, прощати як Бог, і мати такі ж святі прагнення як і Бог. Бо зрештою усі ми шукаємо Бога, і святі є для нас у цьому зразком.
«Святий — це той, хто у собі цю схожість відкрив і захотів, щоб ця схожість була ще більшою. Про Йоана з Дуклі відомо мало фактів, ми навіть не знаємо нічого про особливості його духовності. Але є три речі про які говорить його біографія — тривалий час на молитві, проповідництво та невтомне сповідництво. Він мав велику побожність до Діви Марії, і по декілька разів на день переспівував Годинки та перечитував устав св. Франциска. Як бачимо, ніяких надзвичайних духовних практик людина не виконувала.   
Може і нам за прикладом св. Йоана з Дуклі треба щодня відновлювати свою єпископську та священичу присягу, формулу чернечих обітів, а подружжям — подружню присягу, щоб пригадувати. (…) Засоби здобування святості не змінилися — це Слово Боже та Євхаристія. Є ще такі моменти, коли Бог по-особливому промовляє до людини, як було зі св. Павлом, але наповнює нас Слово і Євхаристія. Це джерела, які нас наводнюють, і звідси походять великі плоди. Якщо ми шукаємо святості, то подивімося на наше серце, бо Бог сказав, що ми з Ним — одне. Ми схожі, бо Божі діла відбуваються у глибині наших сердець. І нехай наш святий покровитель Йоан з Дуклі випрошує нам потрібні благодаті, щоб ми були святими, як наш Бог святий». 
З огляду на карантинні обмеження, цього року вшанування святого покровителя Львова було не таким масовим як зазвичай, не відбулося також процесії з реліквіями св. Йоана з Дуклі вулицями міста.
Джерело: CREDO: https://credo.pro/2021/06/294482

 

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)