ПРОВІНЦІЯ

Консекрація храму Знайдення Хреста Господнього у Чуднові

В урочистість Знайдення Хреста Господнього, 3 травня 2021 року в м. Чуднів Житомирської області відбулася дуже важлива подія, адже в цей день – храмового свята, після багатьох років будівництва, відбулося урочисте освячення та консекрація римо-католицького храму Знайдення Хреста Господнього.

Місцеві парафіяни із настоятелем о. Юстином Копитко, хлібом та сіллю зустріли єпископа-помічника Київсько-Житомирської дієцезії Олександра Язловецького. Парафіяни, вітаючи єпископа вперше у своїй парафії, просили його про освячення будівлі храму, щоб вона стала гідним Божим Домом.

Через урочистий обряд освячення виражається прагнення назавжди присвятити церкву як будівлю Господу, щоб вона була місцем, де християнський народ — Церква – збирається воєдино, щоб поклоняючись Богу в дусі та істині, слухати слово Боже, молитися, брати участь в таїнствах, звершувати Євхаристію.

Як і інші найважливіші події у житті Церкви — Хрещення дітей і дорослих, Миропомазання, рукоположення в диякони, пресвітери і єпископи, — відбуваються раз в житті, так само і освячення храму відбувається раз і назавжди.

Святкування розпочалось урочистим відкриттям дверей храму. Настоятель парафії о. Юстин розповів історію парафії, шлях, який довелося пройти, щоб сьогодні відбулося освячення храму, привітав достойних гостей, які прибули розділити радість урочистого освячення храму, а також, від імені парафіян, висловив свою вдячність всім благодійникам, які підтримували будівництво, а особливо священикам, під чиїм керівництвом розпочалося та завершувалося будівництво храму.

У 1998 році отець Андрій Немченко, разом з групою місцевих парафіян заклали фундамент храму. Продовжувалися будівельні роботи, а саме мурування стін та накриття даху, під керівництвом святої пам’яті отця Альберта Туровського. А вже завершальні роботи проводилися завдяки зусиллям отця Милослава Горая. І вже на Різдво 2007 року місцеві парафіяни могли звершувати богослужіння та молитися в новозбудованому храмі.

Крім вищезгаданих священиків, на урочистість освячення храму були запрошені також і ті священики та брати, які в період від початку будівництва аж до сьогоднішнього дня працювали в чуднівській парафії і теж внесли якусь частку в спорудження храму, а саме: о. Натанаїл Зайонц, о. Мирон Шалавінський, о. Антоній Собковський, о. Славомир Ветлугін, о. Патрик Оліх, о. Святослав Сиворинський, брат Юзеф Баранський, брат Станіслав Куберський та брат Річард Стопа.

Були присутніми на святі також: Міністр Провінції Святого Архангела Михаїла Ордену Братів Менших в Україні о. Даниїл Ботвіна та Віце-Міністр о. Емануїл Сабадах; декан Бердичівського деканату кс. Андрій Ковалевський; міський голова Чуднова Войтко Віталій Володимирович; настоятель греко-католицької Церкви Чуднова о. Степан Вавричин; настоятель української православної Церкви Чуднова протоієрей Андрій Артемчук; а також чимало інших священиків, котрі прибули, щоб разом з парафіяни та гістьми розділити радість парафіяльного свята. Звичайно, не можна оминути присутність молодіжного хору «Джерело» з Житомира, котрі своїм прекрасним, немов ангельським співом супроводжували урочисту літургію.

У проповіді єпископ пригадав, що Божий дім є знаком Його присутності для всіх, а також, яке значення має храм у житті кожного християнина, наголошуючи на тому, що саме у храмі ми можемо зустрітися з живим Богом, присутнім в Пресвятих Дарах, саме у храмі ми зустрічаємо найбільшу Божу любов.

На завершення о. Емануїл Сабадах урочисто зачитав Акт освячення та Консекрації новозбудованого храму, котрий єпископ та настоятель підписали на вівтарі святині, а о. Даниїл Ботвіна подякував священикам і доброчинцям за їхній внесок в будівництво храму та парафіянам за свідчення їхньої віри та за приналежність до Католицької Церкви. Свою радість і привітання усім висловили також і парафіяни та подякували, що відтепер можуть молитися, слухати Боже Слово та звершувати святі Таїнства в освяченому храмі.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)