РАВА - РУСЬКА

25-ліття повернення храму у Раві-Руській

20 вересня у костелі Опіки св. Йосипа в Раві-Руській Жовківського району Львівської області Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив святкування 25-ліття повернення та реконсекрації храму. Під час урочистої Святої Меси львівський митрополит освятив копію чудотворного образу Цариці Святого Розарію, яку встановлено в бічному вівтарі. «Тепер, в нові часи і посеред нових людей, Марія заново буде посередницею Божої благодаті» – зазначив Архієпископ Мокшицький.

Настоятель парафії о. Ян Капістран Весельський OFM пригадав славні й трагічні сторінки парафії, монастирів і храмів у Раді-Руській. На початку Другої світової війни, у 1940 році окупаційні радянські власті арештували римо-католицьких священиків, подальша доля яких невідома. Св. Йоан Павло ІІ проголосив блаженними сестру домініканку Юлію Родзинську та о. францисканця-реформата Нарциса Трухана, котрі служили в Раві-Руській. У 1946 році останній адміністратор парафії о. Яків Віняж разом із частиною парафіян виїхали до повоєнної Польщі, забравши зі собою також чудотворний образ Цариці Святого Розарію, який зберігається в костелі розташованої по той бік кордону Любичі-Крулєвської. Невдовзі після повернення парафіяльного костелу вірним там почали служити францисканці-реформати. Присутні тепло привітали о. Василя Павелка, о. Рогера Мулярчика OFM та інших колишніх своїх душпастирів. Рава-руській костел не зміг вмістити усіх присутніх: крім римо-католиків численно прибули місцеві греко-католики і православні на чолі зі своїми священиками.

Урочисту Святу Літургію звершив Архієпископ Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, котрий у своїй проповіді зокрема мовив про улюблену св. Йоаном Павлом ІІ Розарієву молитву й закликав: «Тож берімо в руки вервицю. Усі, без огляду на вік, освіту, соціальний статус. Ставаймо перед ликом Богородиці, щоби перемагати і дотримуватися обіцянки». Архієпископ нагадав, що саме так чинили наші вірні за часів переслідування Церкви. «Візьмімо в руки вервицю і через Розарій запрошуймо Господа в нашу щоденність. Молімося цією молитвою про мир і свободу. Без огляду на вік молімося про витривалість у вірі. Час у якому живемо, є нестабільний і важкий, та з Марією він може бути безпечнішим» – закликав митрополит.

Спільну молитву перед копією чудотворного образу Цариці Святого Розарію очолив Міністр Провінції св. Архангела Михаїла Ордену Братів Менших в Україні о. Доброслав Копистеринський OFM

З вітальним словом до духовенства і мирян звернулися міський голова Рави-Руської Ірина Верещук і члени делегації з Польщі.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)