Хресна Дорога,  ШАРГОРОД

Хресна дорога з Йоаном Павлом ІІ

Кілька тисяч людей 19 вересня взяли участь у дієцезіальній Хресній дорозі у Шаргороді, що на Вінниччині. Разом з прочанами цей шлях здійснили реліквії св. Йоана Павла ІІ. Цього дня їх шаргородській парафії св.Флоріана подарував архиєпископ Мечислав Мокшицький.

Владика Мечислав очолив урочисту Месу та виголосив проповідь, у якій розповів про приклад святості, який на власні очі бачив, служачи особистим секретарем Йоана Павла ІІ.

«Папа завжди починав свій день з молитви, — розповів архиєпископ Мокшицький. — Він молився одну таємничку Розарія, лежачи хрестом у своїй кімнаті. Папа ніколи не пропускав молитву і не робив якихось інших справ за рахунок часу, відведеного на молитву. Усі його повчання і проповіді були плодом молитви і медитації».

Владика Мечислав подарував шаргородській парафії реліквії св. Йоана Павла ІІ і закликав наслідувати його святість.

Молебень Хресної дороги провів ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський. Роздуми на стояннях були присвяченні також Йоану Павлу ІІ та його навчанню про сенс хвороби та страждання. Згадувалися зокрема останні роки і дні життя важкохворого Папи. «Його власний приклад був цінніший за всі енцикліки», — йшлося у роздумах молебню. Також під час молебню особливо молилися про припинення війни і кровопролиття на сході України.

У Хресній дорозі взяли участь паломники з десятків парафій Кам’янець-Подільської дієцезії та сусідніх областей. Хоча будівництво Хресної дороги ще далеке від завершення, вже кілька років поспіль чотири рази на рік прочани з’їжджаються до Шаргорода на дієцезіальні молебні. Сама Хресна дорога будується на взірець єрусалимської Via Dolorosa. 14 зупинок у вигляді капличок ведуть від храму св. Флоріана на гору за містом.

Після завершення Хресної дороги на «Голготі», пагорбі з трьома хрестами і трьома каплицями, прочани повернулися до парафії, де для них був приготовлений почастунок – булочки та чай. А настоятель парафії запросив усіх взяти участь у наступній Хресній дорозі, яка відбудеться наприкінці листопада і буде присвячена жертвам Голодомору.

Більше Фото >>>

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)