ШАРГОРОД

Шаргород приймав чудотворну ікону Матері Божої Чечельницької

Саме зараз, у наші дні, переживаємо чимало різних подій, через що дуже важко віднайти духовний мир, жити в спокої, адже іноді здається, що надія стає чимось непритаманним для мислення в наш час. Але ми, християни, тим відрізняємося від світу, що точно знаємо – світ не може дати мир, а лише Господь.

Як часто зараз люди впадають у розпач із різних зрозумілих на те причин, але Матір Божа чуває над нами і покриває своїм материнським плащем. Вона нагадує нам, що в різних життєвих ситуаціях і, особливо зараз, маємо молитися розарій і звертатися до неї зі своїми проблемами, проханнями і потребами. Тому, напевно, невипадково саме цього року, навесні, за стараннями отця настоятеля Чечельницької парафії св Йосифа Петра Новосельського була намальована копія ікони Матері Божої Чечельницької. Знаний на всю східну Європу художник Юрій Нікітін з Києва, перемалював цей чудесний образ. І саме під час цьогорічного відпусту вона була освячена і призначена на перегринацію по францисканьських монастирях в Україні. Тож 4 жовтня в суботу, цю ікону приймали вже і на нашій Шаргородщині, а саме в Розкоші, а в неділю ікона Матері Божої Чечельницької прибула до шаргородської парафії св Флоріана, де вірні могли преклонитися перед її образом. 
Світ завжди поспішає, а Господь закликає зупинятись, світ переповнює шумом, а Бог пропонує витишитись і адорувати, світ стільки всього рекламує і хоче давати, а Господь пропонує лише одне, але найголовніше. Сучасність спішить, змінюється, прогресує, натомість християнство має в основі завжди фундамент своїх витоків і тому дуже часто повертається до минулих основ. Тому було б добре пригадати історію образу Матері Божої Чечельницької і відкрити її для себе заново. Історія цієї ікони є на кілька років старшою від храму, в якому вона перебуває. А храм св. Йосифа був збудований в 1751 році. Його фундатором був князь Любомирський, якому належали ці землі.
А історія розпочиналася так : в 1747 році один невідомий художник-паломник вирушив в Ченстохову до чудотворної ікони Божої Матері. Подорожуючи, він затримався на нічліг у свого знайомого міського письменника Ігнатія Мрочковського, котрий працював в князьовому дворі Любомирських. Від’їжджаючи з гостини Мрочковських обіцяв, що коли повернеться – то привезе і подарує їм власноруч намальовану копію Матері Божої Ченстоховської. Отже в 1748 році ця ікона була подарована родині Мрочковських тим же невідомим художником-паломником. І відтоді вона перебувала в родинному домі Мрочковських аж до тих пір, коли в 1750 році в сім’ї сталося горе – смертельно захворів син. Лікарі були безсилі в лікуванні незнаної хвороби, але один із них сказав: «Тут може допомогти лише молитва до Діви Марії Ченстоховської». Тоді Мрочковський згадав, що у нього є такий образ і ціла сім’я розпочала молитися біля тієї ікони. На превеликий подив і радість сталося диво оздоровлення хворого сина. Ця дивовижна новина оббігла всю околицю. Люди почали збиратись в домі Мрочковських на молитві до Богородиці, а потім місцеві священики з благословення єпископа перенесли ікону до парафіяльного храму св. Йосифа і встановили в головному вівтарі. Від того часу почали звідусіль приходити і приїжджати паломники і за посередництвом Діви Марії, яку вже почали називати Чечельницькою, отримували необхідні ласки і оздоровлення душі і тіла. В деяких давніх історичних книгах описується що паломництва приходили навіть з Херсонської губернії, а це майже 250-300 км.
Коли прийшли буремні роки комуністичної революці в 1917 році храм був зачинений, але люди врятували ікону, переховуючи. В тому часі пропадають з ікони золоті корони і срібна сукня, але сам образ був врятований. В 50-х роках 20 ст. прихожани носили ікону в процесії по цвинтарі молячись св. Розарій. І це стало новітнім чудом Діви Марії, яка у свого Сина Ісуса виблагала воскресіння і відновлення парафії, яка довгі роки була без храму і священика. В 1993 році стараннями отців Францисканців (о.Максиміляна Жидовського і Юзефа Павлюка) ікона була реставрована і були відновлені сукня і корони. А потім 20 жовтня цього ж року вона була завезена до Риму у Ватикан і представлена Святішому Отцеві св. Йоану Павлу ІІ. Святіший Отець вислухав зворушливу історію ікони і з серця благословив її промовляючи: «Нехай ця ікона стане для нового покоління віруючих джерелом відродження у вірі, любові і надії, і нехай Чечельник стане наново знаним святим місцем – Санктуарієм, котрий буде притягувати до себе багато паломників». Віримо, що ці слова, вже тепер св. Йоана Павла ІІ, були і є пророчими і молімося за посередництвом Матері Божої Чечельницької, адже саме зараз триває місяць жовтень, коли церква особливо заохочує вірних молитися Розарій.                                                 

Авт.Ольга Ясинецька

Коментарі Вимкнено до Шаргород приймав чудотворну ікону Матері Божої Чечельницької

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)