ШАРГОРОД

«Богу-серце, Людям-усмішка, Собі-хрест»

На 7 листопада припала 20 – та річниця відходу до вічності нашого співбрата – францисканця, о. Пасхаліса Немченко. Наступного дня наша Францисканська Провінція св. Архангела Михаїла в Україні, Шаргородська парафія св. Флоріана, представники парафій із Збаража та Томашполя, родина та сім`я Немченків, об’єдналися біля вівтаря у молитві за отця.

Його життєвим кредо було: «Богу – серце, людям-усмішка, собі-хрест». Святу Літургію, в присутності великої кількості вірних, очолив о. Доброслав Копистеринський, з ним співслужили: о. Рафаїл, настоятель шаргородської парафії, о. Андрій Немченко (Рава-Руська), о. Цециліан Запольський (Збараж), о. Фаустин Кушнір (Житомир). 
В проповіді о. Доброслав звернув увагу на вірність у малих речах, а в особливий спосіб – на щастя, яке випливає з радості вірного служіння. Такими якостями відзначався о. Пасхаліс.
Після Служби Божої священики, сестри – монахині, вірні та родина покійного отця, зустрілись на цвинтарі, щоб там продовжити молитву і освятити новий пам`ятник. На завершення Отець Рафаїл, настоятель, рідний брат о. Пасхаліса – о. Андрій, та о. Доброслав, по черзі подякували усім присутнім за присутність і молитву, батькам о. Пасхаліса,- за дар такого сина, о. Роберту Пилипчуку,- за встановлення від Провінції такого гарного пам`ятника.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)