ШОСТКА

Святкування Пасхи з християнами Української Лютеранської Церкви

В ніч з суботи на неділю, а саме з 14 на 15 квітня 2012 року, коли православний світ, а разом з ним і протестантські спільноти розпочинали святкувати Господнє Воскресіння, бр. Леон і бр. Михайло, францисканці і священики місцевої католицької спільноти у Шостці, були запрошені пастором Владиславом на пасхальне служіння у спільноті Української Лютеранської Церкви. 

Служіння розпочалось о 22.30. Тривало десь понад 2 години, після чого плавно перейшло в “жертву спілкування”, де при частуванні брати і сестри мали можливість порозмовляти один з одним, а також дати свідоцтво віри, як Бог діє в їхньому житті.

Наступних півтори години брати і сестри нікуди не поспішали, що було дивним для всіх, а мали час для Бога, присутнього у спільноті. Так до 2.00 години ночі францисканці разом з християнами Лютеранської Церкви святкували Пасху.

Це було вперше як для францисканців, так і для християн-лютеран. Отже, була це історична подія, екуменічна зустріч, початок дружби і християнської єдності у Шостці. Пасха – це визволення зі всіляких упереджень, бо на першому місці є Бог, який закликає до пошани і взаємної любові.

На жаль, по сьогоднішній день в багатьох Церквах замість руки миру залишається рука-меч, яка думає, що тільки так може боронити правди. В дійсності залишається тільки при сторожі пустого гробу.

Сам пастор Владислав вже неодноразово бував на різних святкуваннях у місцевій католицькій громаді, де служать брати францисканці. Часто просто зустрічаємося при чашці кави.

Після проповіді пастор Владислав запросив францисканців дати свідоцтво своєї віри і поділитись своїми переживаннями. Як бр. Леон, так і бр. Михайло підкреслили те, що всіх нас об’єднує дуже багато речей, обряд літургії майже той самий, співи також. Роз’єднує тільки гріх. Для цього і є Пасха.

Дуже приємно було почути під час даної літургії, що християни даної Церкви в своєму обряді моляться за святу, єдину, католицьку і апостольську Церкву. Отже, якщо є молитва, значить є діалог і можливість єдності в Церкві.

Перед тим, як розійтись по своїх домівках, на згадку і на свідоцтво віри зробили спільне фото.

Так орендоване приміщення в кінотеатрі міста було сповнене Божим знаком радості і миру для всіх шостківчан.

Коментарі Вимкнено до Святкування Пасхи з християнами Української Лютеранської Церкви

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)