ШОСТКА

Відпустове свято Матері Божої Фатимської

3 травня 2020 року в м.Конотоп, що на Сумщині відбулося незвичайне парафіяльне відпустове свято Матері Божої Фатимської. Його незвичайність полягала в тому, що оскільки з 13 березня 2020 в Україні оголошено карантин, для конотопських парафіян це перша за довгий час публічно звершена Свята Меса за участі вірян.

          Відправлення Святої Літургії на храмовій території відбулося з благословення єпископа ординарія Харківсько-Запорізької дієцезії Павла Гончарука.

          Відпустову Службу Божу очолив міністр провінції о.Даниїл Ботвіна OFM, йому співслужили віце-міністр о.Емануїл Сабадах OFM, о.Мирослав Карачина OFM, о.Пасхаліс Рабцивич OFM, настоятель парафії в м.Конотоп о.Ромуальд Загурський OFM та вікарій парафії о.Флоріан Кравенський OFM.

          о.Мирослав виголошуючи гомілію, нагадав всім про актуальність послань Богородиці в Фатімі, зосередившись на необхідності покаяння й покути та заохотив наново відкривати для себе молитву святого розарія роздумуючи над євангельськими таємницями.

          Попри вимоги дотримання соціальної дистанції, необхідність засобів індивідуального захисту, мінливі погодні умови, молитовна атмосфера була сповнена францисканського миру та добра.

          Після Євхаристії всі присутні помолились лоретанську літанію, а на завершення отець настоятель та парафіяни звернулись до братів з подячним словом.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)