СВЯЧЕННЯ,  ШЕПЕТІВКА

ІСТОРІЯ ВЛАСНИМИ РУКАМИ

«Людині потрібно мати дитяче серце для Бога, материнське для ближнього, а суддівське – для себе.»

(Св. Пасхаліс Байлон)

Вихідні 16-17 червня 2018-го року були на Хмельниччині по-особливому благословенні. Вперше за майже тридцятирічну історію в парафії Воздвиження Святого Хреста в м. Шепетівка було уділено Таїнство Священства.

В суботу 16-го червня Його Преосвященство єпископ Віталій Кривицький SDB довершив покликання брата Пасхаліса Владислва Рабцевича OFM в часі урочистої святої Меси, котра розпочалась об 11-й годині.

З перших хвилин Служби Божої у повітря здійнявся тридцять один щасливий спогад. Тридцять один священик, котрий брав участь у Месі в той день згадував свої свячення. До кінця Меси цих спогадів стало тридцять два…

В неділю 17-го червня отець неопресвітер Пасхаліс звершив свою Приміційну Святу Месу в рідному храмі, поріг котрого вперше перетнув ще на маминих руках, будучи зовсім крихітним хлопчиком. Сама ж мама, пані Людмила, тримала в той день почуття та переживання у своєму серці так, що ніхто окрім сина не розумів. Адже ніхто окрім сина не був у неї прямо під серцем.

Отець Андрій Немченко OFM потужно збагатив недільну Месу проповіддю. Отець вдруге зосередив увагу на словах єпископа Віталія Кривицького. Єпископ Віталій в суботу навчав так: «Священик – це міст між світом та Богом. Завдання кожного священика належним чином пильнувати міст від пошкоджень та руйнувань. Буде багато людей котрі пройдуть цим мостом: жінки на високих підборах, люди котрі щойно вийшли з хліву і т.д. Байдуже хто. Кожен хто ступить на міст, повинен по ньому пройти або до святості або до наступного мосту». Зокрема о.Андрій OFM доповнив цю науку, сказавши що люди самі по собі не знайдуть дорогу на міст. Треба виступати за Христа. Виступати завжди і всюди. Виступати завжди за нашого Христа.

Дорогий отець Пасхаліс! Від щирого серця зичимо Вам справжнього священицького щастя. І нехай  творення цього щастя буде Ваш з Ісусом секрет!

Автор: О. К.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)