БАРАНІВКА

Футбольна зустріч міністрантів у Баранівці

У неділю, 6 травня, у Баранівці на Житомирщині відбулася дружня зустріч футбольних команд міністрантів із Баранівки, Полонного та Бердичева.

До Баранівки прибули команди з Бердичева (Всеукраїнський санктуарій Матері Божої Святого Скапулярію), Полонного (парафія святої Анни) та місцеві парафіяни з Баранівки (парафія святого Станіслава). Більшість гравців це міністранти, парафій, до яких вони належать.

Ідейним натхненником зустрічі став отець Кирило Тополевський OFM. Він добре відомий своїми організаторськими здібностями, тому що останні роки відповідає за Францисканське паломництво «Шепетівка-Полонне-Бердичів» та модерує Францисканську молодь. Щоби зустріч відбулася на достойному рівні, отець Кирило разом зі своїми помічниками підготував футбольне поле на території Монастиря Братів Менших Францисканців, а також організував для команд харчування та комфортні умови для вдалого проведення часу.

Команда з Бердичева – ФК «Кармель» – взяла участь у парафіяльній службі, яку очолив отець Оскар Малих OFM, який, до речі, походить з Бердичева.

Після обіду відбулися футбольні матчі між парафіяльними командами. На початку першої гри отець Ростислав Печенюк OFМ з Полонного прочитав молитву. Першими зіграли команди з Бердичева та Баранівки. Перемогу здобули місцеві футболісти, а безперечно, найкращим гравцем матчу став отець Кирило Тополевський OFM, який забив дуже ефектний гол. Далі грали команди з Баранівки та Полонного, потім Полонного та Бердичева, а наприкінці знову команди з Баранівки та Бердичева. Отець Кирило завзято керував командою й на полі, і за полем. У ході гри бердичівляни перемагали своїх суперників, але завдяки вдалим діями отця та його партнерам по команді футболісти Баранівки зрівняли рахунок.

Наостанок організатор зустрічі разом із юнаками з Баранівки приготували на вогнищі смачні ковбаски. Усі учасники дякують отцю Кирилу  Тополевському OFM, Братам Меншим Францисканцям у Баранівці та місцевим парафіянам за гостинність, чудовий прийом і незабутні враження. Учасники зустрічі, хоч і втомлені, з усмішками на обличчі та гарними враженнями успішно повернулися до рідних домівок. Можна впевнено сказати, що такі корисні та дружні зустрічі мають неодмінно повторюватися в майбутньому.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)