Матір Божа Чечельницька

Історія образу Матері Божої є на кілька років старшою від храму, в якому ця ікона знаходиться. Отож, храм св. Йосифа був збудований в 1751 році. Його фундатором був князь Любомирський, якому належали ці землі. Після побудови храму були запрошені до праці Отці Єзуїти.
В 1747 році один невідомий художник – паломник вирушив до Ченстохови до чудотворної ікони Божої Матері. Подорожуючи, він затримався на нічліг у свого знайомого міського письменника Ігнатія Мрочковського, котрий працював при дворі князя Любомирського. Від’їжджаючи з гостини, Мрочковських обіцяв, що як повернеться то привезе і подарує їм власноруч намальовану копію Матері Божої Ченстоховської. В 1748 році ця ікона була подарована родині Мрочковських, тим же невідомим художником-паломником. Відтоді ця ікона перебувала в родинному домі Мрочковських.
В 1750 році в сім’ї Мрочковських сталось горе – смертельно захворів син. Батьки були в розпачі, а лікарі були безсильні в лікуванні незнаної хвороби. Саме тоді один лікар сказав: «Тут треба молитися до Діви Марії Ченстоховської» і Мрочковський згадав, що у нього є такий образ. Ціла сім’я розпочала молитись до цієї ікони і сталося чудо оздоровлення. Ця новина про оздоровлення охопила всю околицю, всі навколишні села і міста. Люди почали збиратись в домі Мрочковських на молитві до Богородиці. Згодом місцеві священики, з благословення єпископа, перенесли цю ікону до парафіяльного храму св.. Йосипа і помістили її в головному вівтарі. Від того часу почали звідусіль приходити і приїжджати паломники і за посередництвом Діви Марії, яку вже почали називати Чечельницькою, отримували необхідні ласки і оздоровлення душі і тіла. Через заступництво Матері Божої в іконі Чечельницькій, було вимолено багато чудес оздоровлення як душі так і тіла. Але напревеликий жаль всі книги які засвідчували ці чудеса були знищені.
В деяких давніх історичних книгах описується, що паломництва приходили навіть із Херсонської губернії.
Але прийшли буремні роки комуністичної революції. В 1917 році храм був зачинений і образ був забраний людьми прихожанами котрі переховували його по своїх домівках.
В тому часі пропадають з ікони золоті корони і срібна сукня, але сам образ був врятований. В 50 – тих роках ХХ ст. прихожани носили в процесії цю ікону по цвинтарі молячись св. Розарій. І це є новітнє чудо Діви Марії, яка у свого Сина Ісуса виблагала воскресіння і відновлення парафії, яка довгі роки була без храму і священика. 1993 рік для ікони Матері Божої Чечельницької був особливим. В цьому році стараннями Отців Францисканців (о. Максиміляна Жидовського і Яна Дукляна Павлюка) ікона була реставрована у Польщі, а саме: відновлена сукня і корони, і оздоблена прекрасною багатою рамою. В цьому ж році 20 жовтня ця ікона була завезена до Риму у Ватикан і представлена Святішому Отцеві св. Йоану Павлу ІІ, щоб він поблагословив цю ікону. Святіший Отець вислухав зворушливу історію цієї ікони і з серця благословив її промовляючи: « бажаю, щоб ця ікона стала для нового покоління віруючих джерелом відродження у вірі, любові і надії і щоб Чечельник став знову знаним Святим місцем – Санктуарієм притягуючи до себе багато паломників» . Віримо, що ці слова вже тепер св. Йоана Павла ІІ були і є пророчими.
Весною 2014р. за стараннями отця настоятеля Петра Новосельського OFM, була намальована копія ікони Матері Божої Чечельницької знаним на східну Європу художником Юрієм Нікітіним з Києва. Під – час відпусту приуроченому Матері Божій Чечельницькій 26 серпня 2014 р. ікона була освячена, і призначена на перегринацію по цілій Україні.
26 серпня 2015 р. з благословення правлячого єпископа Камянець – Подільської дієцезії Леоніда (Максиміляна) Дубравського OFM, храм св. Йосифа в якому зберігається ця чудотворна ікона було оголошено – дієцезіальним санктуарієм.

