БАРАНІВКА,  ФОС

20-річчя Францисканського Ордену Світських у Баранівці

20-річчя Францисканського Ордену Світських (ФОС) відзначили 27 жовтня 2018 року в Баранівці. В урочистості у храмі святого Станіслава Костки взяли участь не тільки місцева спільнота м. Баранівки, але разом з нею і гості, а також споріднені спільноти ФОС, якими опікується один Духовний Асистент, які близько територіально до міста: смт. Першотравенськ, с. Полянка, м. Новоград-Волинський. Спільноти, які разом розпочинали відроджувати францисканську духовність в 90-х роках минулого сторіччя. Хоча насправді терціарії (світські францисканці) з’явилися на Житомирщині набагато раніше, але все було таємно і загрозливо, тому францисканські спільноти почали відроджуватися і зростати саме тоді. Розділити радість приїхали також сестри ФОС з Судової Вишні, де нині служить о. Берард. Спільнота ФОС м. Баранівки – одна з гілок Францисканського дерева Північного Регіону, до складу якого належать десять місцевих спільнот Києво-Житомирської дієцезії, об’єднаних в Національну спільноту ФОС, а потім і Міжнародну спільноту ФОС. Кожен брат чи сестра відчувають себе членами великої Францисканської Родини світських францисканців і мають чудових Старших Братів Першого Ордену та сестер Другого Ордену.

У Баранівці все починалося зі створення парафії. Це була ініціатива настоятеля Полонської парафії о. Станіслава Широкорадюка (нині єпископа). В 1994 році після відкриття храму першим настоятелем став о. Берард Задойко OFM. За натхненням Святого Духа і з його ініціативи в серпні 1996 року 18 парафіян виявили бажання крокувати шляхами святого Франциска в наслідуванні Господа нашого Ісуса Христа. Так почалося створення спільноти світських францисканців і в 1998 році вона почала своє існування. Надалі через формацію, апостольське служіння, спільнота зростала і її служіння приносило плоди як для кожного брата і сестри, так і для Церкви. Історія та діяльність спільноти детально описана в першому збірнику «Історії ФОС Північного Регіону». 25 вересня 2009 року о. Доброславом Копистеринським, OFM Провінціальним Міністром Провінції Святого Архангела Михаїла Римо-Католицької Церкви в Україні був підписаний Декрет про її канонічне заснування.

Радість святкування 20-річчя створення спільноти розпочиналася з порогу храму. Теплі обійми і щирі слова любові супроводжувалися францисканським вітанням «Мир та Добро», «Завжди і всюди»! Священики і миряни обіймали одне одного братерською християнською любов’ю, бо всі ми – францисканці. Приємною несподіванкою став приїзд о. Берарда Задойко, який одним з перших Духовних Асистентів очолив формування францисканської спільноти в м. Баранівці і прилеглих селах.

Перед початком Божої Служби відбулася конференція о. Славомира на тему святості світських францисканців, до якої вони покликані, на прикладі відомих францисканських святих, які побували на теперішніх територіях сучасної України протягом минулих століть. Відбулася адорація Пресвятих Дарів і молитва Францисканської Коронки на честь Семи Радостей Пресвятої Діви Марії. Божу Службу очолив о. Даниїл Ботвіна, OFM Провінціальний Міністр Провінції Св. Михаїла Архангела Ордену Братів Менших в Україні, а співслужили йому Духовний Асистент Національної спільноти ФОС України о. Доброслав Копистеринський OFM, який звернувся з до присутніх з проповіддю Божого Слова, закцентувавши увагу на францисканське служіння, Духовний Асистент Північного Регіону ФОС о. Славомир Ветлугін OFM, о. Берард Задойко OFM, о. Натанаїл Зайонц OFM – Настоятель Храму св. Станіслава, о. Олівер Шопа OFM, о. Антоній Собковський OFM, о. Оскар Малих OFM. Добрими помічниками священиків були брати новіції (бр. Євген, бр. Андрій та бр. Віталій), які проходять формацію Новіціату (магістр новіціату о. Олівер Шопа).

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)