ПРОВІНЦІЯ,  ЮВІЛЕЙ

Ювілей 25-ліття відновлення францисканських структур в Україні.

ювілею 25-ліття відновлення францисканських структур в Україні.

Початок Францисканської Провінції св. Михаїла Архагела сягає другої половини XX ст. і є продовженням багатовікової, плідної діяльності синів св. Франциска з Асіззі на територї сучасної України. Після закінчення ІІ Світової війни, брати залишили свої монастирі. Залишився лише один францисканець о. Мартиніан Дажицький OFM, який протягом 17 років вів самостійне душпастирське життя, але  незважаючи на це, зумів зібрати навколо себе «перших товаришів» і відновити францисканське життя в Україні. 25 років тому, а саме 1 червня 1993 року, в каплиці Матері Божої Кальварійської (Польша), урочисто було проголошено повстання нової францисканської Кустодії св. Архангела Михаїла в Україні, яка згодом, а саме у 2004 році, стала самостійною Провінцією. Першим кустошом було обрано о. Максиміліана Дубравського OFM, сьогоднішнього Ординарія Кам’янець – Подільської дієцезії.

2018 рік – це ювілейний рік у нашій Провінції. Саме тому різні події життя Провінції спрямовували наш погляд на історію її повстання: 14 лютого святкування 100-ї річниці з дня народження о. Мартиніана Дажицького OFM, 23 березня відбулась подячна Хресна Дорога у Шаргороді, і завершенням святкування став загально-провінціальний з’їзд братів.

Святкування розпочалося 10 вересня Святою Месою, яку очолив Архієпископ Митрополит Мечислав Мокшицький та помічник Львівської дієцезії Едуард Кава OFM (Conv), котрий також наступного дня провів для братів день духовного зосередження, вказуючи на небезпеки та завдання, які стоять перед Братами Меншими у сучасному світі.

Наступні дні були насичені свідоцтвами перших братів Провінції: бр. Домініка Губчакевича OFM, бр. Антонія Собковського OFM, кс. Юзефа Павлюка, кс. Петра Жарковського, бр. Франциска Ботвіна OFM, бр. Августинa Сіцінського OFM, єп. Станіслава Владислава Широкорадюка OFM, єп. Леона Максиміліана Дубравського OFM. Вони розповідали про свою дорогу покликання, про знайомство з о. Мартиніаном Дажицьким OFM, та про свої перші кроки францисканського життя, а також про свою роль в будуванні францисканської спільноти в Україні.

Цього року також свій ювілей 25 років життя в Ордені Братів Менших святкували бр. Натанаїл Зайонц OFM та бр. Віктор Бурлака OFM. На Святій Месі, яку очолив ординарій Києво-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький SDB, брати дякували ювілярам за прожиті роки в Провінції та за все добро, яке вони зробили протягом 25 років служіння в Ордені св. Франциска.

Урочисте закінчення ювілею Провінції відбулося 13 вересня в храмі св. Йоана з Дуклі в Житомирі. Святу Месу очолив єпископ ординарій Кам‘янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський OFM. Натомість проповідь до братів Провінції та до вірних скерував єпископ ординарій Харківського-Запорізької дієцезії Станіслав Широкорадюк OFM.

БОГУ ПОДЯКА!!!

Коментарі Вимкнено до Ювілей 25-ліття відновлення францисканських структур в Україні.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)