День зосередження

24.02.2014 – День зосередження Францисканців у Чечельнику

24 лютого 2014 року Францисканці з Ордену Братів Менших, які служать в південному регіоні України,  а саме з Гусятина, Шаргорода, Городківки та Чечельника зібрались у Чечельнику на день зосередження, які провів бр. Славомир Ветлугін з Шаргородської спільноти на тему:  “Ненависть і пробачення”.

До чого можна прирівняти ненависть і її наслідки? До того, як людина повніє. Так порівняв бр. Славомир: “Якщо людина тіршки поповніла, легше схуднути, але якщо вже багато, тоді важко. Так само і з ненавистю, якщо людина її носить вже багато років її дуже важко позбутися. Щоб почати худати, потрібно визнати, що я вже повний, так само і з ненавистю – потрібно визнати свою провину, тоді зможу позбутись ненависті і пробачити”. Якщо залишаю ненависть у своєму серці, сьогодні до ворогів, завтра буду мати кожного, у кожному буду вбачати ворога. Це пастка. Пробачення – це не зменшення покарання, це внутрішнє звільнення, свобода, початок створення нової людини, життя, країни без ворогів і смерті на вустах.

В цей день, Францисканські побували також на місцевому майдані, молячись за вбитих на майдані у Києві. З промовою до мешканців Чечельниччини звернувся місцевий голова, а також священики. У промові православний священик МП наголосив, що єдиною правильною мовою є руська, хто цього не дотримується є інновєрцем. Католицькі священики, а саме настоятель парафії у Чечельнику бр. Петро закликав до спільної молитви і єдності, а бр. Михайло, який раніш тут працював, щоб не ділити людей на лівих і на правих і нікого не називати інновєрцами. Отець Назар, православний священик  КП після промови закликав, щоб разом заспівати Гімн України.

Нажаль, під час молитви були поділені по дві сторони барикад, бо по московських законах не можемо молитися разом. Добре, що між нами була Небесна Сотня, Герої Мйдану, які віддали життя, щоб більш такого не було.

В цей день також святкували день чернечих іменин бр. Полікарпа з Чечельницької спільноти, бажаючи йому францисканського миру та добра.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)