День зосередження,  ЗБАРАЖ

25 листопада 2013 року РЕГІОНАЛЬНИЙ ДЕНЬ ЗОСЕРЕДЖЕННЯ

У понеділок 25 листопада, брати францисканці Провінції св. Архангела Михаїла Ордену Менших Братів з центрального регіону України, а саме з Шостки, Києва, Житомира, Чуднова, Баранівки, Полонного, Шепетівки, зустрілися в Збаражі на черговий день зосередження.

Темою для роздумів обрано Пробачення: «Вибачатися буває надто складно. Та й часто цьому перешкоджає така людська якість, як гординя. Ми можемо заперечувати її наявність, називати це «самоповагою», «гідністю» і ще чимось іншим, але від того її сутність не зміниться. А ще ми можемо придумати десятки причин, чому наші дії чи слова не можна вважати образою. Образити легше. Для цього не потрібно ні сили волі, ні сміливості, ні особливих здібностей. Для цього потрібно всього лиш вміти говорити, хоча деколи образити навпаки може мовчання і бездіяльність. Пам’ятаймо, що вибачається насправді не той, хто відчуває свою провину, а той, хто більше дорожить стосунками. Важко не погодитися…»Також в цей день брати відсвяткували іменини бр. Цециліана, склавши йому найщиріші побажання. Зміцнені духом радості зі спільної зустрічі, брати повернулися до своїх монастирів, аби продовжити вірне служіння Богу, церкві та людям.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)