День зосередження

День зосередження для братів у Шаргороді

Дня 1 червня 2020р. в монастирі в Шаргороді відбулася братерська зустріч і День зосередження для братів францисканців з монастирів південного регіону Провінції св. Архангела Михаїла Ордену Братів Менших в Україні. Були присутні майже всі брати з монастирів у Шаргороді, Городківці, Чечельнику та Гусятині.
Оскільки ця зустріч була запланована ще на березень місяць, то і тема була відповідна – «Піст. Молитва. Поведінка у світі».

На початок зустрічі, отець Бенедикт Свідерський, настоятель шаргородського монастиря, в Євхаристії на Свято Пресвятої Діви Марії Матері Церкви, пригадав історію встановлення цього свята, а також глибоку набожність святого Франциска до Діви Марії як Матері його братерської спільноти. «… бо якщо мати годує і любить свого тілесного сина (пор. 1 Сол. 2,7), то наскільки більш турботливо повинен кожен любити і годувати свого духовного брата!»
Час тихого поклоніння Пресвятим Дарам був чудовою можливістю кожному з братів зустрітися з Господом в особистій молитві і роздумах.
Час обіду став можливістю не тільки підтримати сили фізичні, але і був можливістю старшим братам (Андрію і Рафаїлу) пригадати і розповісти молодшим про свої перші кроки на шляху до семінарії, початок навчання в семінарії, буремні події січня 91-го року в Ризі, перехід до семінарії в Кальварії Зебжидовській (Польща), і ще багато іншого.
Післяобідньою конференцією, яку провів отець Мирослав Карачина, дефінітор провінції та відповідальний за формацію в регіоні, брати мали змогу ще раз повернутися до джерел францисканської духовності. Пригадати значення і цінність молитви Божественного Офіцію. Піст – якого святий Франциск в першу чергу вимагав від себе, а нікого з братів не змушував, лише заохочував. А також свідчення життя братів в сучасному світі – «Раджу, настановляю і заохочую моїх братів у Господі Ісусі Христі, щоб коли йдуть світом, вони не сварилися і не сперечалися словом, і не осуджували інших, але були тихими, миролюбними і скромними, лагідними і смиренними, розмовляючи шанобливо з усіма, як належно». І з цими словами заохочення від святого Франциска брати повернулися до своїх монастирів несучи Мир і Добро усьому створінню.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)