ФОС

Національний Виборчий Капітул ФОС у Хмельницькому

В днях 7-8 червня 2013 року у Хмельницькому на Гречанах в реколекційному домі бл. о. Йоана Бейзима, відбувся Національний Капітул Францисканського Ордену Світських (ФОС). Генеральними представниками ФОС були: делегат Генерального Асистента від Першого Ордену бр. Григорій Романович OFMCap– віце провінціал Братів Менших Капуцинів України та Росії і брат ДарьоБрідіч ФОС з Хорватії – делегат Генерального Міністра ФОС.

8 червня після звіту Старшої національної спільноти ФОС в Україні Ірини Рудиченко з діяльності Ордену відбулися вибори до керівництва ФОС в Україні: Старша – Ірина Рудиченко ФОС зі Старого Острополя, заступник – Олексій Сорокін ФОС з Новомосковська, форматор – Людмила Ковтюх ФОС з Дніпропетровська, секретар – Світлана Гнатишина ФОС з Севастополя, скарбник – Вадим Зіньковський ФОС з Вінниці, радник міжнародної Ради – Діна Шабаліна ФОС з Севастополя і її заступник Ольга Боровик ФОС з Києва.

На Капітулі були також присутні Асистенти з Першого Ордену трьох гілок. Національні Асистенти: бр. Казимир Ґузік OFMCap, бр. Славомир Ветлугін OFM і бр. Христофор Пельц OFMConv.Регіональні Асистенти: бр. Михайло Багінський OFM з південно-східного регіону і бр. Ярослав КругOFMConv з західного регіону.

Новообрані керівники Францисканського Ордену Світських в Україні просять про молитву на служіння в Церкві згідно харизми св. Франциска з Асізі.

бр. Михайло Багінський OFM

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)